Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı

Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı

Hafif bir beden, iddialı bir duruş.

5 Dakikada Fiyat Alın

Bugün tarafınıza ulaşmamızı kabul etmiş sayılırsınız.

Popo (Kalça) Estetiği Hakkında

 • popo kalça estetiği ameliyatı

  popo kalça estetiği ameliyatı

  Popo (Kalça) Estetiği Nedir?

Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı, çağımızda artık insanlar dış görünüşüne çok önem vermeye başladı. Dış görünüşümüz sosyal yaşamda ikili ilişkilerimizi etkiler. Güzel görünmek bize birçok yönden avantaj sağlar. İnsanlar estetiksel olarak yüz bölgesine, göğüs bölgesine ve popo bölgesine dikkat ederler. Bu üç bölge estetiksel olarak güzelse kişi güzel bir görünüme sahip olur.

Popo estetiği, insanların görüntüleri genetik ve çevresel faktörlerin etkisi ile bozulur. Bozulma nedenlerinin bazıları önlenebilirken bazıları için yapabilecek bir şey yoktur. Yer çekiminin vücuda olan etkisini kaldıramazsınız. Bu etkileri estetik ameliyatlarla azaltabilirsiniz.

Popo bölgesi vücudun en göz önünde olan bölgesidir. Çevresel ve genetik faktörlere bu bölgede bozulmalara neden olur. Popo yağlı yapısından dolayı üzerine uygulanacak etkilere karşı çok hassastır. Popo basen ve bel bölgesinin tam ortasında yer alıp bu iki bölgeyi birbirine bağlar. İşlevini yerine getirmen dışında estetik görünümde önemli bir yere sahiptir. Popo estetiğinde bir bölgeden yağ alınıp diğer bölgeye yerleştirilir. Bir bölge gerginleştirilirken bu durumdan diğer bölge de etkilenir. Basen bölgesinde estetik bir görünüm elde etmek için popoya müdahale edilir. Popo estetiğinde kişiye arkadan bakıldığında estetik görünüm sağlamak için operasyonlar düzenlenir. Günümüzde gelişen estetik cerrahi operasyonlarla popolar estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşmaktadır.

Güzel bir popoya sahip olmak isteyen kadın ve erkeklere popo estetiği yapılır. Popolar dik, çıkıntılı ve dolgun bir görünüme kavuşur. İdeal bir poponun ortaya çıkması için işlemler yapılır. Boy, kilo ve isteklerin kesiştiği noktada popoya cerrahi müdahaleler yapılır. Popo’ da estetik bir görünüş elde edilir. Popo estetiği ameliyatları uygulanırken bazı yöntemler kullanılır. Popoyu dolgun hale için, yağ alma ve yağ enjeksiyonu operasyonları yapılır. Ülkemizde popo estetiği operasyonlarına başvuranların sayısı her yıl artmaktadır. Popo estetiği ameliyatında dört teknik kullanılır. Bunlar sırasıyla yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu, silikon uygulamaları ve germe yöntemleridir. Hastanın isteklerine göre en uygun olan yöntem hekim tarafından belirlenir. Popo estetiği ile kalça dolgun hale getirilir. Bu operasyonda bel açısı düzeltilir. A bölgesi olarak adlandırılan yerde estetik görünüş sağlanarak, basenlerin üst bölgesi daraltılır.

 

 • Kimler Popo (Kalça) Estetiği Yaptırmayı Tercih Eder?

Popo estetiği ameliyatı yaptırmak için illa ki popoda görüntü bozukluğunun olması şart değildir. Popo görüntüsünden memnun olmayan herkes bu operasyonu yaptırabilir. Popo estetiği ile popo dik ve gergin hale gelir. Dik ve gergin poposundan rahatsız olanlarda bu özelliği ortadan kaldırmak için popo estetik ameliyatı olabilir. Popo estetiğine genelde orta yaş üstü insanlar başvurmaktadır. Bunun en önemli sebebi genetiksel ve çevresel etkilerin orta yaş insanları daha fazla etkilemiş olmasıdır. Yaşlanma, yer çekim etkisi, beslenme alışkanlıkları, spor alışkanlıkları estetik yapının bozulmasına neden olur. Kişiler bu bozulmayı ortadan kaldırmak için popo estetik ameliyatı yaptırmaktadır.  Doğduğu andan itibaren popo estetiği sorunu yaşayan insanlar popo estetik ameliyatı yaptırır. Medya kanallarında görsellerden etkilenip popo estetiği yaptırmak isteyen kişilerin sayısı günümüzde çok arttı. Bu kişiler 20-30 yaş arası gurupta yer alır. Popo estetiğinde 18 yaş sınırı koyulmuştur. 18 yaşından küçük kişilere bu operasyon yapılmaz.

 

 • Popo (Kalça) Estetiği Çeşitleri

Popo estetiği ameliyatları, yöntemden bağımsız olarak birkaç farklı çeşitleri bulunur.  Bunların bir tanesi veya birkaçı duruma göre kombin edilerek kullanılabilir. Bu popo estetiği çeşitlerinin uygulanmasında kişiye en uygun olan yöntemin tercih edilmesi söz konusudur. Bu yöntemler sayesinde poponun bazı kıstaslar ve kişinin istekleri doğrultusunda estetik hale getirilmesi söz konusudur. Tıp teknolojisinin ilerlemesinden dolayı bu estetik uygulamaların yapılması oldukça konforludur. 3 çeşit popo estetiği yapılır. Bunlar dolgunlaştırma, dikleştirme ve küçültme operasyonlarıdır.  Bunlara ek olarak germe, açı değiştirme gibi operasyonlar da yapılır.

 

 

 • Popo (Kalça) Estetiği Ameliyat Yöntemleri

Popo (Kalça) Dolgunlaştırma

Poponun hacim ve şekli estetik görünümün temelini oluşturur. Dolgun görünen, yuvarlağa yakın form kazanan ve yan profilden bakıldığında çıkıntı yapan popolar estetik

olarak güzel kabul edilir. Poponun dolgun görünmesi önemlidir. Bel ve basen bölgesi zayıf ve ince olması popolara estetik bir görünüm kazandırır. Cerrahi olmayan yöntemlerin uygulanabilmesi için, kişinin popo estetiğinin bozulmamış olması gerekir. Bunun için de erken yaşlarda önlem almak gerekir. Spor hareketleri, çeşitli masaj uygulamaları ve beslenme alışkanlıkları popo komşu bölgelerini zayıflatılabilir. Estetik görünüm ameliyatsız olarak ortaya çıkar. Genetik ve çevresel faktörler popo estetiğini otuzlu yaşlardan itibaren bozmaya başlar. Popoyu dolgun hale getirmek için üç yöntem uygulanır. Bunlar sırasıyla yağ enjeksiyonu, dolgun enjeksiyonu ve silikon uygulamasıdır. İlk tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonudur. Bu yöntemde hastanın kendi vücudundan alınan dolgu malzemeleri kullanılır. Kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ olmadığı durumlarda diğer yöntemler kullanılır. Popoyu dolgun hale getirilirken deri sarkmalarını önlemek için germe işlemi yapılır. Popo yanakları arasındaki dengeyi sağlamak için diğer yöntemler kullanılır.

 

Popo (Kalça) Dikleştirme Operasyonu

Zamanla birçok faktör poponun yapısını bozar. Popo estetiğinde bozulan ilk şey popo açısıdır. Poponun yan profilden bakıldığında maksimum yaptığı noktaların yer çekimine yenik düşerek basene doğru yaklaşmasına popo sarkması denir. Sarkmayı önlemek için ameliyatsız yöntemler kullanılır. Popo çözümünde en etkili yöntem popo dikleştirme ameliyatıdır. Popoyu dik tutan şey popoda yer alan güçlü kaslardır. Bu kaslar vücudun en güçlü kaslarıdır. Zamanla bu kaslar işlevlerini kaybedebilir. Popo hacmi belirgin bir şekilde arttığı zaman popoyu dik tutmakta zorlanırsınız. Buna bağlı olarak bağ dokuları zayıflar. Bu zayıflık popo yapısının bozulmasına neden olur. Poponun yağ dokusunun boyutu ve bağ dokuları popo dikleştirme ameliyatında müdahale edilen temel noktalardır. Popo dikleştirme işleminde popoya estetik görünüm kazandırmak için yağ enjeksiyonu uygulaması yapılır. Böylece popo derisinin gerginleşmesi sağlanır. Bu gerginleşmenin doğru açıda olması için bağ dokulara müdahale edilir. Poponun iki yanağı arasındaki çizgiden veya belden yatay düzlemde yapılan müdahale ile açı doksan derecelik konuma getirilir.

 

Popo (Kalça) Küçültme Operasyonu

Popo bölgesi vücudun yağ toplama merkezlerinden en büyüğüdür. Popo kaslarını korumak için koruyucu olarak oluşturulan yağ tabakasının desteklenmesi gerekir. Hareketsizlik, beslenme alışkanlıkları ve stres gibi bazı faktörlere bağlı olarak popo bölgesinde aşırı yağ birikir. Bu bölgedeki yağ birikimini başlarda diyetlerle ve spor egzersizleri ile çözebilirsiz.  Popo bölgesinde biriken yağ dokusunun ağırlığından dolayı popo derisi, popo açısı, bel ve basen dengesi bozulur. Tüm bu dengeleri tekrar sağlamak için popo estetiği ameliyatı yapılır. Popo küçültme operasyonlarında temel mantık, poponun kaslara ve bağ dokusuna aşırı baskı uygulayan yağ dokularını almaktır. Kişinin poposunu düz bir duruma sokmayacak miktarda yağ popodan çıkartılır. Popodan yağ alırken liposuction ya da kesi içeren yöntemler kullanılır. Küçültme operasyonları yapılırken deri sarkmalarını engellemek için gerginleştirme çalışması yapılır. Bir miktar deri alınarak popo gerginleştirilir.

 

 

 • Popo (Kalça) Estetiği Ameliyat Yöntemleri

Popo bölgesini estetik hale getirmek için estetik cerrahi yöntemler uygulanır.  Poponun geniş ve yağlı yapısı, müdahalelerin çeşitli yöntemlerle yapılmasına imkan sağlar. Operasyonun tamamı lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Bütün operasyonlar ciddi bir planlama gerektirir. Yöntemler uygulanırken kişinin genel sağlık durumuna dikkat edilir. Risk faktörünü ortadan kaldırmak için operasyon süreleri uzun tutulur.

 

 

Yağ ve Dolgu Enjeksiyonları

Popo estetiğinin sağlamak için kullanılabilecek en etkili yöntem yağ enjeksiyonlarıdır. Yağ enjeksiyonunu dolgu enjeksiyonları takip eder. İkisinin de uygulanma tarzları aynı olmakla beraber kullanılan maddeler farklıdır.  Yağ enjeksiyonlarında kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu kullanılır. Yani yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı gerçekleştirebilmek için kişinin kendi vücudunda yeteri kadar yağ bulunması gerekir.

Alınacak olan yağlar bel ve basen bölgelerinden temin edilir. Yağ alma tekniği olarak liposuction kullanılır. Yağların bel ve basen bölgelerinden alınıyor olması bu bölgelerin incelip estetik olarak güzel görünmesini sağlar. Alınan yağlar popo bölgesine enjekte edilerek popo bölgesi dolgun ve dik hale gelir. Kullanılan dolgu malzeme, vücudun kendi içinden alındığı için enjeksiyondan sonra alerjik reaksiyon gelişme ihtimali sıfırdır. Yağlar çukurlaşan, deforme olan bölgelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyonundan sonra hacim arttığı için cilt gerginleşir. Yağ enjeksiyonu operasyonu kolay bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılır. Önce yağın alınacağı bölge, sonrasında ise yağın enjekte edileceği bölge uyuşturulur. Operasyonun toplam süresi 60-90 dakika sürer. Eğer yağ enjeksiyonu ile beraber diğer bazı estetik operasyonlar da yapılacaksa operasyonun süresi 3 saate çıkar.

Yağ enjeksiyonu ile bölgeye doldurulan yağ dokularının bütünlüğünü korunur. Operasyondan sonra hastaya özel hazırlanan bir korse giydirilir. Operasyon oldukça kolay ve konforludur. Üç günlük bir dinlenmenin ardından hasta eski yaşantısına döner. Operasyondan hemen sonra yürüyerek taburcu olur. Yağ enjeksiyonu operasyonu kalıcı sonuçlar ortaya koyar. Operasyon sırasında yapılan müdahaleden dolayı oluşan ödemler ilk haftadan itibaren kaybolmaya başlar.  Kesin sonuçlar ortaya çıktıktan sonra hastayı tatmin etmeyen bir görüntü oluştuğunda 2. Ve 3. Seanslar yapılır. Bu sayede yağ enjeksiyonu operasyonunun sonuçları mükemmel hale gelir.

 

Protez (Silikon) Uygulamaları

Popo estetiğinde ilk tercih edilen yöntem enjeksiyon uygulamalarıdır. Enjeksiyon uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlarda silikon kullanılır. Brezilya Poposu” gibi akımlara uymak için de popo silikon yöntemi kullanılır. Popo bölgesine protez uygulamasında temel amaç poponun çıkıntılı hale getirilmesidir. Yan profilden bakıldığında bel ve basen ile yapılan açının maksimum olması arzu edilir. Ancak bu açı sivri bir şekilde değil, daha yatay bir şekilde yapılır. Kullanılan silikon malzeme vücudun diğer bölgelerinde kullanılan silikon malzemelerden yüzde otuz daha sert yapıdadır. Bunun temel sebebi de popo bölgesinin dışsal travmalara maruz kalmasıdır. Operasyon genel anestezi altında yapılır. İki popo yanağının arasındaki çizgiden açılan kesi yardımıyla yapılır. Her iki tarafa da müdahale edilecek şekilde cep açılır. Açılan ceplere hastanın isteğini karşılayacak büyüklükte silikon malzeme yerleştirilir. Sonrasında dikişler ile kapatılır. Açılan kesinin poponun arasındaki çizgide olmasından dolayı iz görülmez.  Popo silikonu yerleştirmek için yapılan popo estetiği operasyonları 3-5 saat sürer. Operasyondan sonra hasta bir gün hastanede yatar.  Gerektiğinde yatış süresi 2 güne çıkar. Gözetim süreci bittikten sonra hasta taburcu olur. 5 günlük bir dinlenme sonucunda hasta normal yaşamına döner.

 

Gerdirme, Asma, Kaldırma Yöntemleri

Yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu ve popo protezi ameliyatlarında poponun gerginleştirilmesinde kullanılır. Hızlı kilo alıp vermek ve diğer bazı çevresel faktörler poponun genel yapısını bozar. Özellikle cilt üzerinde etkili olmakla birlikte bölgesel çukurlaşmalar ortaya çıkar. Tüm bu sorunlarla mücadele etmek için de gerdirme yöntemleri uygulanır. İster doldurulsun isterse de protez eklensin, poponun tam estetiği için deriye müdahale etmek gerekir. Portakal tarzı görünümü ortadan kaldırmak için birçok yöntem ve teknik uygulanır. Bu yöntemleri genel özellikleri şunlardır:

 

Aşırı kilo alıp veren birisinin vücudunda sarka görülür. Bu sarkmalar en çok popo bölgesinde görülür. Kilo alı-verme döngüsüne girilmesi popo derisinin katlanmasına ve sarkmasına neden olur. Bazı genetik faktörler derinin sarkmasına ve popo üzerinde çukurlaşmalara neden olur. Fazla deri miktarı iyi hesaplanmalıdır. Fazlalık hesaplandığı zaman bölgeden fazlalık operasyonlarla çıkartılır. Bel bölgesinden veya poponun arasındaki çizgiden deri alma operasyonu gerçekleştirilir. Deri alma operasyonunda özel dikişler kullanılır. Küçük kesiler yapılır. İz kalsa da çok kolay geçebilecek izlerdir. Deri gerdirme operasyonu sayesinde bel çukuru daha belirgin hale getirilir. Basen ile popo birleşimi daha net hale getirilir. Genel anestezi altında yapılır. Sadece deri germe operasyonu yapılmadığı için diğer operasyonlarla kombine edilir. Operasyonun l niteliklerine göre iyileşme 10 günü bulur. Ağır işlere ve ağır spor egzersizlerine dönüş için 3 ay zamana ihtiyacınız olacaktır. Derinin çıkarılmasına ek olarak bağ dokularına da müdahale edilir. Bu sayede deriyi gergin tutacak temel unsurlar güçlendirilir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun operasyonlar gerçekleştirilir.

 

 • Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Popo kalça estetik ameliyatları hasta konforu düşünülerek genel anestezi altında yapılır. Basit ve bölgesel operasyonlarda ise lokal anestezi kullanılır. Hastaya yağ enjeksiyonu yapılmıyorsa operasyonda hastanın yüzü yere dönüktür. Operasyona başlamadan önce hijyeni sağlamak için gerekli önlemler alınır. Popo bölgesi aşırı hijyen gerektirir. Bu bölgede ortaya çıkabilecek bir enfeksiyon ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Ameliyata uygun ekipmanlar temizlikten sonra getirilir. Hastanın özel durumları operasyon öncesi tespit edilip gerekli önlemler alınır.  Hastanın hayati değerlerinin gözlenebilmesi için gerekli düzen kurulur. Operasyon aşamasında bel, kalça ve basen bölgesine müdahale edildiği için bu bölgeler hariç diğer yeri kapatacak şekilde ameliyat örtüsü örtülür.  Beklenmedik bir komplikasyon çıkmamış ise hasta aynı gün taburcu edilir.

 

 • Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Estetik operasyonların fiyatını net olarak söylemek hiçbir zaman mümkün değildir. Operasyon fiyatına etki eden unsurlar çok fazladır. Popo estetiği ameliyatlarında fiyatı belirleyen unsurlar şunlardır:

 • Operasyonun hangi amaçlarla yapılacağı,
 • Operasyon yapılırken kullanılacak teknikler
 • Yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu kullanılacaksa bölgeye enjekte edilecek maddenin miktarı,
 • Dolgu enjeksiyonu için kullanılacak dolgu malzemesi
 • Protez uygulaması yapılacaksa kullanılacak silikon miktarı,
 • Operasyonun yapıldığı hastanenin şartları,
 • Operasyonu yapacak uzman cerrah ve ekibinin kalitesi,
 • Operasyonun talebin yoğun olduğu dönemde yapılıp yapılmadığı

 

 

Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı Öncesi

Popo estetiği ameliyatı özel bir estetik operasyondur. Operasyondan önce sürecin iyi planlanması gerekir. Hastanın istekleri dikkate alınmalıdır. Ameliyat öncesi kişi poposuna dair estetik kaygılar duyar. Bu kaygıları ortadan kaldırmak için iyi bir cerrah seçmek gerekir. Cerrah seçiminden sonra hastanın istekleri değerlendirilir.

 • Cerrah ve Klinik Seçimi

Ülkemizde popo estetiği konusunda imkanlar oldukça geniştir. Özellikle cerrah seçimini ülkemizde kolay gerçekleştirebilirsiniz. Estetik cerrah yapacak uzman doktor sayısı ülkemizde çok fazladır. Popo anatomisini bilen estetik uzman bulmak ülkemizde çok kolay. Klinik ve uzman seçerken cerrahın referanslarına dikkat edin. Cerrahın daha önce yaptığı uygulamaları inceleyin. Her klinik her konuda uzman değildir. Bu yüzden kliniğin uzman olduğu alanlarda operasyon yaptırmalısınız.

 • Muayene Aşaması

Popo estetiği operasyonuna karar verilmeden önce muayene aşaması uygun prosedürle yapılması gerekir. Muayene aşamasında birçok faktör değerlendirilir. Hastanın istekleri alınır. İstekler ve faktörler değerlendirilerek en iyi sonucu elde etmek için araştırma yapılır. Hastanın kan değerleri ölçülür. Özel görüntüleme tekniklerinden yararlanılır. komplikasyon risklerine dair araştırma yapılır. Hasta operasyona hazırlanır. Muayene süreci verimli geçen hastalarda operasyonlar da verimli geçer. Popo estetiği operasyonlarında hastanın kan değerleri ve hormon değerleri ölçülür. Popo estetiği operasyonlarından önce kan testi, gerekli görüldüğü takdirde idrar tahlilleri yapılır. Bu tahlillerde şeker hastalığına ve kan pıhtılaşması sorunlarına dair bulgular aranır. Popo bölgesinin anatomisinin anlamak ve sorunu çözmek için fiziki muayene aşamasından sonra görüntüleme teknikleri kullanılır. Görüntüleme teknikleri sayesinde dışarıdan belli olmayan çukurlaşmalar ve kas sorunları tespit edilir. Böylece yapılacak müdahale detaylı bir şekilde planlanır.

 • Hastanın Tıbbi Geçmişinin Değerlendirilmesi

Hasta popo estetiği yaptırmadan önce geçmişte gördüğü tedavileri, kronik hastalıkları popo estetiği ameliyatının planlanmasında önemli yer tutar. Genetik problemler değerlendirilip popo estetiği ameliyatları planlanır. Operasyondan önce hem hastanın hem de ailesinin tıbbi geçmişi alınır. Popo estetiği ameliyatlarından önce kanın pıhtılaşmasına, şeker hastalığına ve tansiyon hastalığına dair emareler aranır.

 

 • Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popo estetiği ameliyatı kolay görünen ancak kendi içinde ciddi zorluklar barındıran ciddi bir operasyondur. Ameliyat yapılırken ortaya çıkabilecek zorlukların yanında ameliyattan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Ameliyat öncesinde dikkat edilecek hususlar ameliyatın genel başarısını etkiler.  Vücuda zarar verebilecek her türlü maddenin ve ilacın kullanılmaması gerekir.

 • Sigara ve Alkol Tüketimi:

Alkol ve sigara vücudun yapı taşı olan hücreler üzerinde yıkıcı etkiye sahiptir. Alkol metabolizmayı olumsuz etkiler. Ameliyatın sağlıklı bir şekilde yapılması için hastanın alkol tüketimine son vermiş olması gerekir. Operasyondan sonra hasta en az 3 ay sonra alkol tüketmeye devam edebilir. Sigara hücreler üzerinde ölümcül etkiye sahiptir. Sigara da alkol gibi operasyon sürecini olumsuz etkiler.

 • Beslenme Tavsiyeleri

Popo estetiğinin bozulmasında başlıca sebeplerden birisi beslenme alışkanlıklarıdır. Operasyonun hazırlık sürecinde beslenme alışkanlıklarını değiştirmek tavsiye edilmez. Operasyondan önceki 1 aylık süreçte dengeli ve düzenli beslenmelisiniz. Yeşil ağırlıklı vejetaryen beslenmeye geçmek metabolizmayı olumsuz etkiler. Operasyon öncesi ve sonrası kafein içeren asitli içeceklerden uzak durmak gerekir. Aşırı şekerli yiyecekleri beslenme alışkanlıkları arasından çıkarın. Doymuş yağ içeren besinler ve kızartmalar vücut fonksiyonlarını yoran proteinler çıkarılması gereken besin guruplarıdır. Vücudun ihtiyacı olan proteini, karbonhidratı ve yağı almaya özen gösterin. Vücudun ihtiyacı olan kaloriyi almak gerekir.

 • Spor Egzersizler

Poponun estetiğinin korunmasında harcanan eforun önemi oldukça büyüktür. İş yaşamının oturarak devam ettirilmesi, popo estetiği olumsuz etkiler. Sürekli oturarak çalışmak yerine iş yerinde ufak geziler yapmalısınız. Asansör yerine merdivenleri kullanmalısınız. Ameliyat sonrası hafif sporlar yapılmalıdır. Yapılacak egzersizlerin popo kasları üzerinde ciddi yük oluşturmamasına dikkat edin.

 

 

Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı Sonrası

 • Ameliyat Günü

Popo estetiği ameliyatlarında yatış ameliyat gününün sabahında yapılır. Genelde operasyondan önceki akşam yemeğin yenmesi; sonrasında ise yemek tüketiminin yapılmaz. Hastanın yatışının yapmasından, sonra operasyona yönelik hazırlıklar başlar. Hastanın kan değerleri ölçülür. Operasyona uygunluk durumu kontrol edilir. Hastanın değerleri olumlu ise hasta bir odaya alınır ve operasyon saati beklenir. Hasta, operasyon saatinin gelmesinden 30 dakika önce ameliyat odasına alınır. Anestezi için gereken prosedürler dahilinde işlemler yapılır.  Popo estetiği için kullanılan yöntemlere göre operasyon süresi 30 dakika ile 5 saat arası sürer. Hastanın anestezi etkisinden kurtulması için yoğun bakım ünitesine transfer edilir.

 • Riskler, Yan Etkiler ve Beklenmedik Komplikasyonlar

Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar operasyon yöntemine göre değişir. Yağ enjeksiyonu ve dolgu yöntemlerinde kızarıklık, morarma ve ödem görülür. Operasyon sonunda ödem meydana gelir. Ödeme bağlı sonuçlar en geç iki hafta içerisinde ortadan kalkar. Operasyondan sonra anesteziye bağlı hafif bulantı ve kusma görülür.

 • Ameliyattan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popo estetiği operasyonlarında hastanın acı veya ağrı hissetmemesi için lokal veya genel anestezi altında yapılır. Operasyondan sonra, anestezi ilaçlarının etkisinin geçmesi ile birlikte ufak acılar hissedilir. Bu ağrılar için doktor ağrı kesici ilaçlar yazar.  Poponun hijyen ve kuru kalması gerekir. Operasyondan sonra 1 hafta bölgenin kuru kalmasına özen gösterin. Popo ameliyatından sonra 3-7 gün içinde duş almak tavsiye edilmez.

Popo estetik operasyonundan sonra cinsel perhiz yapmanıza gerek yoktur. Popo bölgesini zorlayacak hareketlerden kaçının.  Popo estetiği ameliyatlarından sonra yaklaşık üç aylık dönem kritik dönem olup bu dönemde hafif işler yapıp ağır sporlardan uzak durmalısınız. Operasyondan sonra kişi önceden nasıl oturuyorsa aynı şekilde oturmaya devam edebilir. Popo üstünde oturmak ve saatlerce sırt üstü uyumak doğru değildir.

 • İyileşme Süreci

Popo estetiği operasyonun boyutu büyüdükçe, kesi sayısı arttıkça gözlem süresi de artar.  Bu süre 2 günü bulur. Operasyondan sonra 3-4 saat içinde hasta taburcu edilir. Protez yapılmışsa hastanın 1 gün hastanede kalması gerekir. Hastanın hayati değerleri kritik sınırlar içerisinde ise hasta 1 gün gözetim altında tutulur. Hasta 3 gün dinlendikten sonra normal yaşantısına devam edebilir. Popo estetiği operasyonlarının net sonuçlarının ortaya çıkması bir haftayı bulur. Ödemlerin kaybolmasıyla birlikte kesin sonuçlar ortaya çıkar. Popo estetiği operasyonlarından sonra iyileşme süreci oldukça konforludur.

 

Sık Sorulan Sorular

 • Popo Estetiğinde Dikiş Kullanılır Mı?

Popo estetiği hangi yöntemle yapıldığına göre değişir.  Kullanılan dikişler görünmez noktadan atıldığı için operasyondan sonra farklı bir estetik operasyona ihtiyaç duyulmaz.

 • Estetik bir Popo İçin Ameliyat Olmak Şart Mı?

Estetik operasyonlar küçük yaştan itibaren herkese uygulanabilir. Operasyonun yerini alabilecek ameliyatsız yöntemler bulunur. Eğer popo bölgesinin estetik görünümü spor, beslenme alışkanlığı ve hayat tarzı ile düzeltilebilirse  ameliyat yaptırmak zorunlu değildir.

 • Popo Estetiği Yöntemlerinden En Çok Hangisi Tercih Ediliyor?

Poponun dikleştirilmesi, çıkıntılı hale getirilmesi ve sıkı bir görünüme kavuşması için yapılır. . En çok kullanılan yöntemler sırasıyla yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu, germe ve protez uygulamasıdır.

 • Popo Estetiği Ameliyatları Tehlikeli Mi?

Popo estetik operasyonları hayati risk taşımaz.  Popo estetiği operasyonlarının en büyük tehlikesi temizliğe dikkat edilmemesi sonucu ortaya çıkan enfeksiyon durumudur.  Hijyene dikkat edildiği sürece enfeksiyon riski ortadan kalkar.

 • Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

Ameliyat sırasında uygulanan yönteme, hastanın poposundan beklentilerine göre iyileşme süresi değişir. Yağ ve dolgu enjeksiyonlarında bir gün olan süre; protez uygulamalarında bir haftaya kadar uzayabilir. Üç günlük bir sürenin sonunda hasta günlük hayatına döner. Günlük yaşam dönülmesiyle birlikte popo bölgesini zorlayacak faaliyetlerden uzak durmalısınız.

 • Popo Estetiği Ameliyatı Sonrasında İstirahat Raporu Alabilir Miyim?

Popo estetiği basit bir operasyondur. Operasyon sonrası hasta taburcu edilir. Hasta operasyondan sonra mutlaka dinlenmesi gerekir. Uygulanan yöntem komplike bir süreç içeriyorsa bir hafta istirahat raporu almalısınız. Çalıştığınız iş ağır fiziki ihtiyaçlar gerektirmiyorsa istirahat raporu almanıza gerek yoktur.

 • Popo Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Popo estetiği ameliyatlarında farklı yöntemler kullanılır. Ameliyat süresi 30 dakika ile 5 saat arası sürer. Hastanın durumu, operasyon yöntemi ve hasta istekleri operasyon süresinin belirlenmesinde temel etkenlerdir. Ayrıca hekimin uzmanlık seviyesi de operasyonun süresi üzerinde etkilidir.

 • Popo Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Popo estetiği operasyonları dikiş gerektiren bir yöntem kullanılıyorsa iz kalır. Ancak kalan izler poponun görünmeyen bölgelerindedir. Operasyon sırasında kullanılan dikişler özel dikişlerdir.

 • Popo Estetiği Ameliyatlarının Başarı Oranı Nedir?

Popo estetiğinin en çok uygulanan ülke Brezilya’dır. Günümüzde, ülkemizde de popo estetiği operasyonları çok sık uygulanmaya başlamıştır. Ülkemiz de estetik cerrahi açısından gelişmiştir.  Operasyonlardaki başarı oranı oldukça yüksektir.

 • Tekrar Ameliyat Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Doktorun tecrübeleri ve hastaların özel durumlarına bağlı olarak bazen ikinci bir operasyon yapılması gerekebilir. Yağ dokusunun tutmaması, dolgu enjeksiyonunun yetersiz olması, operasyondan sonra ters bir hareketten dolayı estetik görüntünün kaybolması, protezin kayması ya da istenen görüntüyü vermemesi gibi durumlar operasyonun yenilenmesini gerektirir.

 • Popo Estetiği Ameliyatında Cerrah Seçimi Önemli Midir?

Her operasyonda olduğu gibi popo estetiği ameliyatlarında da hekim seçimi oldukça önemlidir. Ülkemizdeki plastik cerrahi uzmanları oldukça tecrübelidir.. Popo estetiği gibi spesifik bir alanda dahi onlarca uzman hekim bulunur.

 • Popo Estetiği Ameliyatlarında Fiyatlandırmanın Ölçütleri Nelerdir?

Operasyonun yapıldığı hastane, operasyonu yapan doktor, operasyonu yapan ekip, operasyon yöntemi, hastanın durumu ve hastanın istekleri fiyatları belirleyen temel unsurlardır.

Tüm Estetik Operasyonları Op. Dr. Aydın Tekgöz Dünyaca Ünlü 5 Yıldızlı Otel Konforunda Gerçekleştirmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz;

İnstagram: https://www.instagram.com/draydintekgoz/

Facebook: https://www.facebook.com/opdraydintekgoz/

 

Acil Durumlarda Lütfen Hekiminize Danışın.

Doktor Tavsiyesi Değildir.

 • 1-) Contact Us

  He can call us, write us or come to our clinic.

 • 2-) Get Some Information

  Get detailed information about your operation.

 • 3-) Set the Date

  Finalize your decision and select your operation date.

 • 4-) Let the Operation Begin

  Your operation will be completed in a short time.

Operasyona Uygun muyum?

Ağrılı Bir Operasyon mu?

Neden Gerekli?

İşleminin Etkisi Ne Zamana Kadar Sürer?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Operasyonu Kimler Yaptırabilir?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Sarkmaları Önler mi?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

 

Programınız

Her Zaman Randevuya İhtiyacın Yok

Eğer yüz yüze görüşmelerin en sağlıklı olanı olduğunu düşünüyor isen, basitçe kliniğimize gelebilirsin!

Uzman Doktorlarımız İle Görüşme

Yüzlerce mükemmel referansın sahibi doktorumuz Aydın Tekgöz ile görüşerek, programına karar verebilirsin.

Hızlı ve Efektif Çözümler

Görüşmenin ardından, operasyonun başlayacak ve istediğin görünümle beraber normal yaşantına devam edebileceksin.

Bizi Hemen Ara! (542) 355 92 16

Ya da soruların için bir form doldur!

We will contact you within one business day.

Diğer Servisler

1
Hello!
How can we help you?
Powered by