LIPOSUCTION (Yağ Aldırma Ameliyatı)

LIPOSUCTION (Yağ Aldırma Ameliyatı)

Hafif bir beden, iddialı bir duruş.

5 Dakikada Liposuction Fiyatı Alın

Bugün tarafınıza ulaşmamızı kabul etmiş sayılırsınız.

• Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı)

Günümüzde en sık karşılaşılan estetik sorunlardan birisi bölgesel yağ birikim sorunudur. Bu sorun kişiyi estetik ve sağlık açısından rahatsız eder. Bu rahatsızlığı gidermek için yağ aldırma ameliyatları yapılır. Bu ameliyatlardan birisi de Liposuction yöntemidir. Halk dilinde yağ aldırma ameliyatı olarak bilinen Liposuction uygulamasına zayıflama odaklı yaklaşmak doğru değildir. Bu yöntemle bölgesel olarak zayıflayabilirsiniz. Bu yöntemin uygulanmasında amaç hastaya kilo verdirmek olmamalıdır. Liposuction uygulaması daha çok, kilo verdikten sonra kalan yağ birikimlerinin giderilmesinde kullanılır.

• Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

Liposuction uygulaması halk arasında yağ aldırma ameliyatı olarak bilinir. Vücudun belli bölgelerinde biriken ve yok edilemeyen yağların cerrahi yöntemlerle vücuttan çıkarılması olarak nitelendirilir. Genel sağlığı yerinde olmasına rağmen diyet ve egzersizlerle yağlarını eritemeyen kişilere bu yöntem uygulanır. Vücutta orantısız görüntüyü düzelten yağ aldırma ameliyatı ile anormal yağ birikimlerinden kurtulmak amaçlanır.

Birçok kadına göre çekici bir vücuda sahip olmak için kalçalarının şekli ve oranı çok önemlidir. Bu yüzden son yıllarda Brezilya popo estetiği olarak bilinen Brezilian Butt Lift yaptıran kadınların sayısı oldukça fazla. Bu işlem kalçanın kaldırılması, boyutunun ve şeklinin artırılmasını sağlayan özel bir yağ transferi prosedürüdür. Estetik merkezimize gelen hastalarımıza bu işlemi uygularken öncelikle vücutlarındaki fazla yağları bel, sırt ve karın bölgelerinden liposuction yöntemi ile çıkarıyoruz. Bu yağın bir kısmını daha sonra dikkatli bir şekilde kalçalara enjekte ediyoruz

• Kimler Yağ Aldırma Ameliyatı Olabilir?

  Yağ aldırma ameliyatı denilince akla ilk olarak zayıflamak ve kilo vermek isteyenlerin yaptırdığı bir operasyon olarak gelir. Yağ aldırma ameliyatı sağlık problemi olmadığı halde vücudunda biriken yağlardan kurtulmak isteyen herkes yaptırabilir. Kötü görüntüden kurtulmak isteyen herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Sistematik rahatsızlığı olmayan, hamile olmayan herkes bu ameliyatı olabilir. Sağlık ve yaş engeli olmayan fazla yağlarından kurtulmak isteyen hastalar liposuction yaptırabilir.

 • Kliniğimizde liposaction işlemi, lokal anestezi altında, tümör tekniğine göre gerçekleştirilir ve tamamlama miktarına bağlı olarak bir buçuk ile iki buçuk saat arasında sürer. İstisnai durumlarda, prosedür hafif veya genel anestezi altında yapılır.
 • Kliniğimizde liposuction işlemi sırasına sorumlu alan, anestezik ve diğer gerekli ilaçlar ile karıştırılmış çok miktarlı tuzlu su ile kesilir. Titreşimli bir kanül kullanılarak, sıvılaştırılmış yağlı doku derideki küçük kesiklerden çıkarılır..
 • Liposuction sonrası üç ile dört gün sonra önemli bir şikayet beklenmez ve normal yaşama geri dönebilirsiniz. Operasyondan iki hafta sonra fiziksel aktivite ve spor yapabilirsiniz. Kliniğimiz sağlık sorunlarından uzak bir şekilde tüm gereksinimlerinizi gerçekleştirebilecek kapasiteye ve kaliteye sahiptir.

• Yağ Aldırma Ameliyatı Yöntemleri

Yağ aldırma ameliyatı için uygulanabilecek birkaç yöntem bulunur. Bu yöntemler şunlardır:

 • Lazer Tekniği:

Yağ aldırmada en çok kullanılan yöntem lazer tekniğidir. 2 türlü lazer tekniği kullanılır.

 • Lazer Lipoliz: lazer Lipoliz yönteminde, kanallar yerine lazer kullanılarak bölgedeki yağlar eritilir. Erimiş ve sıvılaşmış olan bu yağlar, açılan küçük kesilerden dışarı atılır.
 • Lazer Liposuction: Lazer liposuctiondan, lazer enerjisi kullanarak yayılan dalgalar parçalanır. Parçalanmış olan yağların vücut dışına çıkması için kanüller kullanılır. Kanüller aracılığıyla parçalanan yağ vakumlanıp, vücuttan dışarıya atılır.

 

 • Vaser Tekniği (Ultrasonik Ses):

Yağ aldırmada kullanılan bir başka yöntemde vaser tekniğidir. Ultrasonik ses tekniği ile vücutta biriken yağlar alınır. Vaser (Ultrasonik) Liposuction yöntemi en güvenli, kalıcı ve hızlı yağ aldırma yöntemidir. Yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olan bu yöntemi vücudun tüm bölgelerinde kullanılır. Hastanın ihtiyacı varsa tüm işlem tek bir seansta biter. Tek seferde 10 litre yağ yakınır.

• Ameliyatsız Yağ Aldırma Yöntemleri

Lazer liposuction ve vaser (Ultrasonik) liposuction dışında ameliyat olmadan yağların vücuttan uzaklaştıran bazı yöntemler kullanılır. Bu yöntemler şunlardır:

 • Soğuk Lipoliz: Cerrahi girişim olmadan vücuttaki yağlardan kurtulmaya imkân tanıyan bir yöntemdir. Bu yöntemde cilt altında biriken bölgesel yağlar cihaz yardımı ile dondurulur. Dondurulan yağlar apoptozis sürecine girer. Bu yöntemle yağlar geri dönüşümsüz olarak yok edilir.
 • Kavitasyon: Böbrek taşı sorunlarının çözünde kullanılan ses dalgaları kullanılır. Böbrek taşı kırılması gibi yağ birikimleri de bu yöntemle parçalanır. Bu işlem 7-8 seans sürer. Her seansta farklı sonuç elde edilir. Tüm seansların sonunda 10 santim incelme görülür.

• Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatı ile vücutta bulunan yağlar bir vakum cihazına bağlı olan ince kanüller ile çekilir. Vücuda küçük bir delikten girilerek kaslara, damarlara ya da sinirlere zarar verilmeden yağlar emilir. Vücuttaki yağ miktarına ve vücuttaki yağın bulunduğu bölgeye göre ameliyat süresi değişir. İşlem öncesinde kişiye lokal anestezi yapılır. Yağ alma işlemi bitikten sonra açılan kesiklere dikiş atılır. Dikişlerin üzerine pansuman uygulanır. İşlemden sonra hastaya özel korse ve bandaj giydirilir.

• Hangi Kliniklerde Yağ Aldırma Ameliyatı Yapılabilir?

Yağ aldırma ameliyatı özel kliniklerde yapılır. Liposuction işlemi yapan ülkemizde birçok klinik bulunur. Devlet hastaneleri de son günlerde yağ aldırma ameliyatı yapmaya başladı. Yağ aldırma işlem ücreti işlemi yapacak bölgeye ve kliniğe göre değişmektedir.

• Yağ Aldırma Ameliyatı Ekibinde Kimler Yer Alır?

Yağ aldırma ameliyatını estetik cerrahı uzmanları yapar. Plastik uzmanın yanında anestezi uzmanları ve asistanlar yer alır.

• Ameliyatın Yapılacağı Hastane Şartları

Yağ aldırma ameliyatı uzman bir ekip ile yapılır. Operasyonun yapılacağı ortamın temiz olması gerekir. Liposuction işlemi basit bir operasyon olup 1-3 saat arasında tamamlanır. Hasta aynı gün taburcu olur. Bu süre içinde hasta isterse yanında refakatçi bulundurabilir. Zor geçen bir ameliyat olmadığı için hastanın yoğun bakıma ihtiyacı yoktur.  Yapılacak operasyon öncesi hastaya lokal anestezi uygulanır. Birden fazla bölgeye işlem yapılacaksa bu sefer hastaya genel anestezi uygulanır. Liposuction ile belirlenen bölgelerdeki fazla yağları almak için vakum aleti kullanılır. Kullanılan aletler cilt altına girer.

• Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları

Yağ aldırma ameliyatı fiyatlarını belirleyen bazı unsurlar vardır. Kullanılacak yöntem, hastanın yaşı, kullanılacak anestezi yöntemi, hastadan alınacak yağ miktarı, ek tedavilere göre fiyat belirlenir. Ameliyat fiyatını öğrenmek isteyenler ilk etapta muayene olması gerekir.

• Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) Öncesi

Diyet ve spor yapmanıza rağmen vücudun belli yerlerinde birikmiş olan yağlardan kurtulamıyorsanız yağ aldırma operasyonu ile fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yağ aldırma ameliyatı deri kalitesi iyi olan kişilerde daha kolay uygulanır ve başarılı sonuçlar elde edilir. Derinin sarkık ve çatlak olması halinde germe ameliyatı yapılır. Liposuction uygulamasında belli bir yaş sınırı bulunmaz. Ameliyattan önce hastanın psikolojik durumu değerlendirilir. Sonuçlar hakkında detaylı konuşmalar yapılır. Operasyon öncesinde daha önce yapılan operasyonlar, hastalıklar ve sürekli kullanılan ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmelidir. Antidepresan tarzı ilaç kullanıyorsanız tedaviye başlamadan 3 hafta içinde bu ilaçları kullanmayı bırakmalısınız.

 • Tetkikler

Liposuction (yağ aldırma ameliyatı) öncesinde hasta bazı tetkikler yaptırmalıdır. Sorunsuz bir ameliyat için tetkiklerin eksiksiz zamanında yapılması gerekir.

 1. Anestezi Kontrolü: Güvenli bir ameliyat için hastanın ağrı duymaması için anestezi uygulanır. Anestezi yöntemi yağ alınacak bölgenin çokluğuna göre belirlenir. Anestezi tekniği ile ameliyatta görülecek riskler azaltılır. Anesteziyi anestezi doktoru yapar. Anestezi uzmanı hastanın genel sağlık durumunu kontrol eder. Yapılan kontrollerde hastanın alerji durumu, ilaç kullanımı, ilaç alerjisi, hastalık durumu hakkında bilgi alınır. Hastanın kullandığı ilaçlar arasında kanamayı hızlandıran ilaç varsa bu durum doktorla paylaşılmalıdır. Anestezi öncesi değerlendirme amaçlı testler yapılır.
 2. Kan Tahlili: Hastaneye yatış yapan kişilere kan tahlili yapılır. Kan tahlili anestezi öncesi yapılması gerekir. Uzman doktor tarafından kan tahlilleri değerlendirilir. Problem olmaması halinde operasyon yapılır.
 3. Ölçümler ve Görüntüleme: Operasyondan önce ölçüm ve görüntüleme tetkikleri yapılır. Yağ alınacak bölgeler ölçümlerle belirlenir.
 4. İdrar Tahlili: Ameliyattan önce hastadan idrar tahlili alınarak olası durumlar değerlendirilir. Tahlil sonucuna bakarak böbrek fonksiyonu ve enfeksiyon riskleri tespit edilir.

 

 • Ameliyat Öncesi Sigara Ve Alkol Tüketimi

Operasyonun başarılı sonuçlanması için kişi sigara ve alkol tüketimine son vermesi gerekir. Alkol ve sigara kullanımı iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Ameliyattan en az 2 hafta önce sigara ve alkol bırakılması gerekir.

 • Kullanılan İlaçların Hekim ile Paylaşılması

Operasyon yapacak kişi daha önce kullandığı ilaçların bilgisini mutlaka doktoru ile paylaşmalıdır. Kan sulandıran ilaçlar ve bitkisel ilaçların kullanımına son vermek gerekir.

 • Alınan Tedavilerin Hekim Tarafından İncelenmesi

Liposuction (yağ aldırma ameliyatı) öncesi, geçmişte geçirilen operasyonlar hakkında doktora bilgi vermek gerekir.

 • Operasyon Planının Hazırlanması ve Hasta ile Mutabakat

Yapılan değerlendirmeler ve tetkikler sonucunda herhangi bir sorun olmaması halinde operasyon planı hazırlanır. Ameliyat yöntemi, yapılacak anestezi şekli, ameliyat günü ve saati belirlenir. Tüm bilgiler hasta ile paylaşılır. Uygun görülmesi halinde işleme başlanır.

 • Psikolojik Hazırlık

Hasta ameliyat için hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazır olması gerekir. Ameliyat başarısı hastanın psikolojisinden etkilenir. Operasyon sonrası hastanın nasıl görüleceğini bilmesi hastayı psikolojik olarak rahatlatır. Gelişen teknoloji ile artık hastalar operasyondan sonra nasıl görüleceğini bilmektedir.

 • Şehir Dışından Gelenlerin Yapması Gerekenler

Şehir dışından gelen hastalar, ameliyatın gerçekleşeceği hastaneye yakın bölgelerde kalması hastaya kolaylık sağlar. Tetkik ve kontroller için hastaneye sık gelmesi gerekebilir. Operasyondan sonra hasta aynı gün taburcu olur.

 • Ameliyat Öncesi Beslenme ve Diyet

Ameliyat öncesi hastaya bir beslenme programı verilmiş ise bu programa harfiyen uymak gerekir. Hastanın dengeli ve düzenli beslenmesi gerekir. Beslenmenin yanında hastanın bol su tüketmesi gerekir.

• Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) Sonrası

Liposuction işlemi lokal anestezi altında yapılır. Hasta kısa sürede ayağa kalkar. Hasta kısa bir dinlenmenin ardınsan aynı gün taburcu olur. Yağ alma işlemi geniş çaplı yapıldıysa genel anestezi yapılır. Genel anestezinin etkisi uzun sürer. Hasta 1 gün hastanede kalır. Ameliyattan sonra hastanın 2 ay boyunca korse takması gerekir. Ameliyat sonrası hastada hafif ağrılar görülür. Bu ağrıları gidermek için doktor hastaya ağrı kesici ilaçlar verir. Hastada uyuşukluk ve şişlik görülür. Bu etkiler kısa sürer.

 • Ameliyat Günü: Hastaya operasyon belirlenen gün yapılır. Belirlenen günde hastanın hastaneye yatışı yapılır. Hasta yatışı ile birlikte damar yolu açılır. Hastanın stresli ve heyecanlı olması halinde hastaya sakinleştirici iğne yapılır. Ameliyat sonrası hastaya verilen ilaçlar ile hafif ağrı görülür. Ağrı kesiciyi doktor kontrolünde kullanmak gerekir. Ağrılar işlemden birkaç gün sonra görülür. Lokal anestezi yapılan hastalar operasyondan sonra 2-3 saat içinde ayağa kalkar. Genel anestezi yapılan hastaların uyanması daha geç sürer. Yapılan operasyonlar hastanın hareket kabiliyetinde sorun teşkil etmez. Kişinin hareketleri biraz kısıtlanır. İlk günlerde hasta ani hareketlerden kaçınması gerekir. Ameliyattan 3 saat sonra hasta yürüyebilir. Enfeksiyon riskine karşı doktor antibiyotik ilaç vermişse bu ilaçların düzenli kullanılması gerekir. Ameliyattan 10 gün sonra dikişler alınır. Taburcu olurken hastaya kontrol çizelgesi verilir. Kontrollere düzenli olarak gidilmesi gerekir. Ameliyat sonrası verilen diyet listesine uymalısınız.
 • Riskler, Yan Etkiler, Komplikasyonlar

Her ameliyatta olduğu gibi liposuction (yağ aldırma ameliyatı) işlemi de bazı riskler taşır. Yan etkiler ve komplikasyonlar kısa sürer. İstenilen sonuca ulaşılmadığı zaman ek tedavi uygulanır. Yağ hücrelerinin etkin olması yağlanma ve sarkmalara neden olur. Liposuction yöntemi ile yağlar değil yağ hücreleri yok edilir. Yağ hücrelerinin tamamı alınmaz. Operasyonun gerçekleştiği bölgelerde morluklar oluşur. Morlukların fazla olması; kişinin derisi yapısının gevşekliğinden, korse kullanmamaktan, kanama eğiliminden ve kullanılan ilaçlardan kaynaklanır.  ile ilgisi olmaktadır. Morluklar 10 gün içinde kendiliğinden geçer.  Ameliyat sonrasında hastada ödem yani şişlikler oluşur. Ödem oluşumu 1-3 ay içinde azalıp 6-12 ayda tamamen yok olur. Yağ aldırma ameliyatı sonrasında enfeksiyon riski nasir görülür. Operasyon sonrası yaranın temiz tutulup antibiyotik ilaç kullanımının aksatılmaması gerekir.

 

 

 

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan ameliyattan sonra, hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Yapılan ameliyat ne kadar başarılı olursa olsun ameliyattan sonra yapılacak bakım çok önemlidir. Yara bakımına dikkat edilmesi iyileşme sürecini hızlandırır.

 • Duş Alma: Ameliyattan 1 gün sonra duş alabilirsiniz. Korse yıkanmaya engel değildir. Ameliyat sırasında konulan dern duş almaya engel değildir. Duştan sonra korsenin iyi kurulanıp yeniden giyilmesi gerekir.
 • Otomobil Kullanımı: Operasyondan sonra herhangi bir sorun oluşmadıysa hasta otomobil kullanabilir. Otomobil kullanmadan önce mutlaka uzman doktora danışmalıdır.
 • Uçakla Seyahat: Ameliyat olmak uçak seyahatine engel değildir.
 • Cinsel İlişki: Ameliyattan sonra cinsel ilişki için 1 hafta beklemek gerekir.
 • Ağır Kaldırma: Ameliyattan sonra hasta bir süre ağır kaldırmamaya ve kendini zorlamamaya özen göstermelidir.
 • İlaç Kullanımı: Hasta ameliyattan sonra düzenli antibiyotik kullanmalıdır. Ağrı kesici ilaçları da doktorun önerdiği şekilde kullanabilir.
 • Buhar Banyosu: Yağ aldırma ameliyatından sonra buhar banyosu yaptırmak sakıncalıdır. Ameliyattan sonra ilk 6 hafta buhar banyosu yaptırmayın.
 • Sıcak – Soğuk Uygulamalar: Ameliyattan sonra hastanın çok sıcak ve çok soğuk suya temas etmemesi gerekir. Duş ve banyo yaparken ılık suyu tercih etmelidir.
 • Solaryum: Solaryum hasta için zararlı sonuçlar doğurabilir. Operasyondan sonra 2 ay solaryumdan uzak durmak gerekir.

 

 • Ameliyat Sonrası Özel Bandaj ve Korse Kullanımı

Ameliyattan sonra özel bandaj ve korse kullanmak gerekir. Doktorun dediği süre içinde korse ve bandajı çıkarmayın. Korse ve bandajı 2 ay kullanın. Korse ve bandajı düzensiz kullanmanız morluklara neden olup iyileşme sürecini geciktirir.  .

 • Ameliyat Sonrası Cilt Bakımı

Liposuction sonrası ciltte; şişlik, ödem ya da morarmalar gibi problemler görülür. Cilt normalde gergin ve diriyse cilt fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Cilt gergin ve diri değilse ameliyat etkisi hissedilene kadar düzenli cilt bakımı yapılmalıdır. Bunun dışında ekstra cilt bakımı yapmanıza gerek yoktur.

 

 • Ameliyattan Sonra Kilo Azalması

Liposuction uygulamalarının amacı vücutta biriken yağ birikimlerini yok etmektir. Ameliyat sonrasında ciddi bir kilo azalması görülür. Liposuction uygulamasının yapıldığı bölgeye göre kilo azalma miktarı değişiklik gösterir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Spor ve Egzersiz

Ameliyat sonrası, hangi tür spor ve egzersizleri ne kadar süre sonra yapılacağına dikkat edilmesi gerekir. Ameliyat sonrası ilk dönemde hafif sporlara yönelmelisiniz. Özellikle ilk bir ay ağır sporlardan uzak durmalısınız. Kısa süreli ve düşük tempolu yürüyüşler yapmalısınız.  Hasta profesyonel olarak spor ile ilgileniyor ise ameliyat sonrasında doktoru ile görüşüp ne zaman spor ve egzersiz alışkanlıklarına dönebileceğini öğrenmelidir. Ameliyat sonrasında en az bir ay ağır sporlardan ve egzersizlerden kaçınmak gerekir.  Hasta bu dönemde hareket kabiliyeti açısından zayıf ve hassas olur.

 

 • Ameliyat Sonrası Kişiye Özel Beslenme ve Diyet Uygulaması

Liposuction sonrasında yağ birikiminin tekrarlanması ve yeniden kilo almamak için operasyondan sonra dikkatli olmak gerekir. Bu nedenle doktor hastaya kendisine uygun bir beslenme programı hazırlar. Hastanın bu beslenme programını kendine alışkanlık haline getirmesi gerekir. Beslenmeye dikkat edilmezse yap birikimleri yeniden oluşur ve kilo almaya başlarsınız.

 • Doktor Kontrolleri

Operasyon sonrasında doktor kontrolleri çok önemlidir. Operasyondan tam bir verim alınıp alınamadığını, iyileşme sürecinde yaşanabilecek komplikasyonlar doktor kontrolleri ile anlaşılır. Doktor kontrolü, iyileşme sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

 • İyileşme Süreci

Liposuction uygulaması, yapılan bölgeye göre iyileşme süresi değişir. Hasta iki ay boyunca korse kullanmalıdır.  Beslenme, spor ve egzersiz konularında tavsiyelere harfiyen uymalıdır. Hastanın iyileşme süresi bir ayı bulur.

• Sık Sorulan Sorular

 • Ameliyatsız Yöntemler ile Kalıcı ve Etkili Sonuç Alınabilir mi?

Kalıcı ve etkili sonuç alabilmek için liposuction yapılmalıdır. Ameliyat istemeyen kişiler için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Soğuk lipoliz ve kavitasyon işlemi ameliyatsız yöntemlerdir.

 • Yağ Aldırma Ameliyatı Zor mudur?

Yağ aldırma ameliyatı, hasta için zor bir ameliyat değildir. Hasta ameliyattan sonra aynı gün taburcu olur.

 • Ameliyat Ağrılı mı? Ağrılar Ne Zaman Geçer?

Liposuction yağ aldırma ameliyatı esnasında hasta ağrı hissetmez.  Yapılan anestezi ile bu operasyon ağrısız geçer. Ameliyattan sonra yağ alınan bölgelerde ağrılar görülür. Bu ağrıların önlenmesi için hastaya ağrı kesici ilaçlar verilir.

 • Ameliyat Kaç Saat Sürer?

Ameliyatın yapılacağı bölge ve yağ oranına göre operasyon süresi 1-3 saat arasında değişir.

 • Ameliyatta Yaş Sınırı Var mı?

Liposuction ameliyatında yaş sınırı bulunmaz. Hastanın deri yapısı uygunsa her yaşta yapılabilir. Bunu anlamak için önce muayene olmak gerekir.

 • Erkek ve Kadınlarda Yağ Aldırma Ameliyatı Farklı mı oluyor?

Erkek ve kadınlarda yağ aldırma ameliyatı aynı yöntemle yapılır.

 • Doktor Kontrolleri Ne Zaman Yapılır?

Ameliyat sonrası, doktor kontrolleri için bir çizelge hazırlanır. Yapılan plana göre doktor kontrollerine düzenli olarak gitmelisiniz.

 

 

 

 • Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Hastanın kendini iyi hissetmesine bağlı olarak bu süre değişmektedir. Ameliyat sonrası 3. günde hasta işine geri dönebilir.

 • İstirahat Raporu Verilir mi?

Hasta okula ya da işe gitme durumu var ise hastaya istirahat rapor verilir.

 • Ameliyatla Kaç Kilo Verebilirim?

Yağ aldırma ameliyatı bir kilo verme yöntemi değildir.  Kişinin yağ dokularını şekillendirmek için yapılan bir ameliyattır

 • Alınan Yağlar Dolgu Maddesi Olarak Kullanılabilir mi?

Liposuction işleminde alınan yağlar, dolgu maddesi olarak kullanılır.  Hastanın isteği üzerine vücutta bulunan yağ eksikliği, çökük, kırışık ya da ince olan bölgelere enjekte edilir.

 • Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyattan sonra az da olsa iz kalır. Az da olsa iz kalması muhtemeldir. Ameliyatın yapılmış olduğu bölgeye göre izin boyutu ve durumu değişir.

 • Ameliyatla Kilo Verdiğim Belli Olur mu?

Ameliyat sonrasında kilo azalması gözlemlenir. Verilecek kilo hastadan hastaya değişir. Verilen birkaç kilo hastanın operasyon geçirdiğini belli etmeye yetmez.

 • Kilo Verme Kalıcı ve Etkili Olur mu?

Liposuction uygulaması etkili bir şekilde kilo verdirir. Bu durumun kalıcılığını sürdürmek hastanın elindedir. Sağlıklı ve dengeli beslenerek spor yaparak bu durumu uzun süre koruyabilirsiniz.

 • Kalıcılığı Sağlamak İçin Ne Yapmalıyım?

Kilo verme durumunun kalıcı olabilmesi için hastanın düzenli ve sağlıklı bir beslenme programına sadık olması ve spor yapması gerekir.

 • En İyi Doktor Diye Bir Şey Var mı?

Alanında uzman ve deneyimli doktorlar başarılı operasyonlar yaparlar. Bu yüzden operasyonu yapacak doktoru iyi araştırıp seçmelisiniz.

 • Hangi Klinikleri Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyim?

Liposuction uygulamaları özel hastanelerde ve kliniklerde yapılır. Klinik ve hastanelerin iyi araştırılması gerekir. Klinik yasalara uygun, denetlenen bir klinik olup olmadığı araştırılmalıdır. Klinikte aranması gereken en önemli özellik uzman doktor sayısı, deneyimli ekip varlığı, ameliyat için uygun ortam ve şartlara bakılmalıdır.

 • SGK Yağ Aldırma Ameliyatını Karşılar mı?

Yağ aldırma ameliyatı estetik amaçla yapıldığında SGK masrafları karşılamaz. İşlemi özel hastane ve kliniklerde kendi imkânlarınızla yaptırabilirsiniz.

 • Ameliyat Sonucu Kişiden Kişiye Göre Değişir mi?

Ameliyat sonucu hastadan hastaya değişir. Bu durum hastaların cilt yapısı ve vücudu ile alakalı bir durumdur.

 • Sağlık Sorunları Yağ Aldırma Ameliyatına Engel Olur mu?

Ciddi sağlık sorunu olan hastalara yağ aldırma ameliyatı yaptırılmaz. Ameliyat öncesi hastanın tıbbi geçmişi incelenir. Test ve tetkikler yaptırılarak hastanın ameliyata uygun olup olmadığı belirlenir.

 • Gebelik ve ya Emzirme Döneminde Ameliyat Olabilir miyim?

Kişide gebelik varsa, emzirme dönemindeyse kişiye,  liposuction ile yağ aldırma ameliyatı yapılmaz. Bu durum bebeğe ve anneye zarar verebilir. Gebeliğin ve emzirme döneminin sonlanması halinde yağ aldırma ameliyatı yapılır.

 

 

 

 

 • Diğer Estetik Uygulamalarla Beraber Yağ Aldırma Ameliyatı Olabilir miyim?

Liposuction ile diğer estetik uygulamaların birlikte yapılması iyileşmeyi geciktirir. Bazı komplikasyonların oluşmasına neden olur. Hastanın sağlık durumuna göre genel bir değerlendirme yapılıp yağ aldırma işleminin yanında başka uygulamaya ihtiyaç olup olmadığı belirlenir.

 • Ameliyat Olanların Yorumları Önemli midir?

Ameliyat sonuçları kişiye göre değişir. Ameliyat her hasta için aynı şekilde yapılsa da sonucu ve başarısı kişiye göre değişir.

 • Ameliyat Ertelenebilir ya da İptal Edilebilir mi?

Yapılacak olan ameliyat hastanın durumuna göre ertelenebilir.

 • Ameliyat Olup Pişman Olan Var mı?

Liposuction uygulamasından sonra pişman olan hasta sayısı oldukça düşüktür. Elde edilen sonucu beğenmeyenler için yeni tedavi uygulanır.

 • Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yağ aldırma ameliyatı fiyatları hastanın yaşına, yağ alınacak bölgeye, alınacak yağ oranına, ameliyat yöntemine, uygulanacak anestezi yöntemine göre değişir.

 • Ameliyat Bölgesine Sonradan Estetik Uygulaması Gerekir mi?

Ameliyat sonrasında izler görülmez. İzlerin büyük çoğunluğu ameliyattan hemen sonra geçer.

 • Yağ Aldırma Ameliyatı Caiz mi?

İslam dininde sağlığı etkilemeyen durumlarda ameliyat yapılması caiz değildir. Liposuction ile yağ aldırma ameliyatı da estetik amaçlı yapılmasından ötürü caiz görülmez.

 • Devlet Hastanelerinde Liposuction Yapılıyor Mu?

Hastanede gerekli liposuction yapacak ekipmanlar varsa, ücretli bir şekilde plastik uzmanı tarafından yapılır.

 • Yağ Aldırmak Zararlı Mı?

Yağ aldırmak zararlı değil tam tersi vücudun yağ dokusunun artmasıyla birlikte tansiyon, şeker oluşma riski artar. Yağ aldırmak zararlı değil aksine faydalı bir iştir.

 • Liposuction Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Liposuction sonrası ödem 1 hafta sonra geçer.

 • Liposuctiondan Sonra Morluklar Ne Zaman Geçer?

Morlukların iyileşmesi 2 haftayı bulur.

 • Liposuction Sonrası Korse Ne Kadar Kullanılır?

Yaklaşık 1 ay takılır.

 • Vaser Liposuction Yaptıran Var Mı?

Liposuction Ultrasonik ses dalgaları kullanılır.  Sadece spesifik yağa özel bir parçalanma sağlar.

 • Liposuction Tehlikeli Mi?

Yağ parçalama işleminde, vücudun diğer organları zarar görmez o yüzden çok fazla tehlikesi bulunmaz.

 • Liposuctionda Ölüm Riski Var Mı?

Teknolojik ile bir birlikte liposuction tedavisinde ölüm riski yok denecek kadar azdır.

 • Liposuction Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?

15 gün içinde iner.

 • Liposuction Ameliyatında Kaç Kilo Yağ Alınır?

Liposuction uygulaması ile vücuttan yağ çekilir. Tek seansta 7-9 kilo yağ alınır. Yağ almanın sınırını belirleyen unsur hastanın fiziki kondisyonu ve kas – yağ oranıdır. Kas – yağ oranı % 17’ye yaklaştıkça yağ alımı durdurulur.

 • Liposuction Ameliyatını Hangi Bölüm – Doktor Yapar?

Liposuction ameliyatı, plastik ve rekonstrüktif bölümünde yapılır. Uygulamayı plastik cerrahlar yapar.

 • Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kitlesel yağ birikiminin olduğu alanlara yapılır. Bel, basen, göbek ve kollara uygulanır. Yağ dokusunun az bulunduğu yere, ya da fazla yağ doku olmasına rağmen parçalanmanın olduğu yerlere bu uygulama yapılmaz.

 • Kimler Liposuction Yaptıramaz?

Genel yağlanma sorunu olan kişilerin, liposuction işlemi yaptırılması tavsiye edilmez. Bunun temel sebebi de uygulamadan sonra vücut, daha şekilsiz bir hal alır. On sekiz ve altındaki kişilere uygulanmaz.

 • Vaser Liposuction Ameliyatının Farkı Nedir?

Normal liposuction yönteminde,  Ultrasonik ses dalgaları kullanılır. Bu sayede erimeye karşı dirençli olan yağların erimesi sağlanır. Klasik liposuction ameliyatıyla müdahale edilemeyen alanlarda bölgesel incelme sağlanır.

 • Liposuction Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Liposuction ameliyatıyla alınacak yağ dokusu miktarı iyi hesaplanmalıdır. Fazla alınan yağ dokusu şekil bozukluğuna neden olur.  Şekilsiz bir vücut, asimetrik ve kaymış bir görüntü oluşabilecek risklerdir.

Liposuction İle Kilo Verilir Mi?

Liposuction, vücudun belirli bölgelerinde bulunan yağ hücresi miktarını azaltır.
Ortaya çıkan değişiklik kilonuz sabit kaldıkça, mükemmel görünümünüz de kalıcı olur.

 

Estetik Cerrahi

 • Yüz Estetiği
 • Vücut Estetiği
 • Liposuction
 • Brazilian Butt Lift
 • Burun Estetiği
 • Yağ Aldırma

Saç Ekimi

 • FUE Tekniği
 • DHI Tekniği
 • Traşsız Saç Ekimi
 • Sakal Ekimi

Liposuction, aynı zamanda sarkık cilt ve selülit gibi cilt yüzeyinde bulunan düzensizlikleri iyileştiremez ve çatlak izlerini de çıkarmaz. Liposuction, cilt gerdirme ameliyatı olmadığı için yalnızca ilgili bölgedeki yağın alındıktan sonra vücudun şekillendirilmesine yardımcı olur.

Liposuction işlemi, genellikle genetik özellikler, hamilelik, dengesiz beslenme vb. nedenlerle vücudun bazı bölgelerinde biriken yağları almak amacıyla uygulanır. Bu Ayrıca, liposuction yöntemini, jinekomasti (erkeklerde anormal meme büyümesi) ve lipoödem (ağrılı yağlanma sendromu) gibi bazı nadir rahatsızlıkların tedavisinde de uygulanabilir.

Liposuction yaptırmak için estetik merkezimize başvuran hastalarımız, öncelikle estetik uzmanlarımız ile ön görüşme yaparlar. Ameliyat öncesinde estetik cerrahımız hastanın vücudundan yağ alabileceği bölgeyi tespit eder. Hastaya uygulanacak bütün işlemler kliniğimizde tamamen hijyenik şartlarda gerçekleştirilir. İşlem yapılacak bölgeye steril bir sıvı çözelti ilave edilir. Bu sıvı çözelti, hastanın cildini uyuşturur ve sertleştirir. Daha sonra hastanın cildine ufak bir kesik atılur. Bu kesiğe vakum makinesinde bağlı bulunan bir kanül yerleştirilir.

Yağın parçalanarak emilebilmesi amacıyla vakum borusunu ileriye ve geriye doğru yavaşça hareket ettiriyoruz. Bu esnada fazla kan ve sıvı da boşaltılır. Ameliyat sonrası, ödem gelişimin önlenmesi ve fazla sıvının akması için kesiklerin üzeri açık bırakılabilir. İşlem tamamlandıktan sonra dikiş atılır ve ilgili bölge bandaj ile sarılır. İşlem yapılan bölgeye ve alınan yağın miktarına bağlı olarak ameliyat süresi değişebilir. Ancak çoğunlukla 1-3 saat içerisinde bu ameliyat tamamlanır. Liposuction ameliyatı sonrası olası komplikasyonları önlemek amacıyla hastanın 1 gece hastanede kalmasını sağlıyoruz. Ancak lokal anestezide, ameliyat bitiminden birkaç saat sonra eve dönülebilir.

Liposuction sonrası iyileşme ve hastanın bakımı çıkarılan yağ miktarı ve tedavi edilen bölgeye göre değişebilir. Ama hasta, genel olarak birkaç gün içerisinde işine geri dönülebilir ve egzersiz gibi bütün normal aktivitelerini yaklaşık 2-4 hafta sonra yeniden yapmaya başlayabilir.

 • 1-) Contact Us

  He can call us, write us or come to our clinic.

 • 2-) Get Some Information

  Get detailed information about your operation.

 • 3-) Set the Date

  Finalize your decision and select your operation date.

 • 4-) Let the Operation Begin

  Your operation will be completed in a short time.

Liposuction Operasyonuna Uygun muyum?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Liposuction Ağrılı Bir Operasyon mu?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Liposuction Neden Gerekli?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Liposuction İşleminin Etkisi Ne Zamana Kadar Sürer?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Liposuction Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Liposuction Sarkmaları Önler mi?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

 

Programınız

Her Zaman Randevuya İhtiyacın Yok

Eğer yüz yüze görüşmelerin en sağlıklı olanı olduğunu düşünüyor isen, basitçe kliniğimize gelebilirsin!

Uzman Doktorlarımız İle Görüşme

Yüzlerce mükemmel referansın sahibi doktorumuz Aydın Tekgöz ile görüşerek, programına karar verebilirsin.

Hızlı ve Efektif Çözümler

Görüşmenin ardından, operasyonun başlayacak ve istediğin görünümle beraber normal yaşantına devam edebileceksin.

Bizi Hemen Ara! (542) 355 92 16

Ya da soruların için bir form doldur!

We will contact you within one business day.

Diğer Servisler

1
Hello!
How can we help you?
Powered by