Göğüs (Meme) Estetiği

Göğüs (Meme) Estetiği

Hafif bir beden, iddialı bir duruş.

5 Dakikada Fiyat Alın

Bugün tarafınıza ulaşmamızı kabul etmiş sayılırsınız.

Göğüs (Meme) Estetiği

Kadınlar göğüslerinin estetik ve duruş açısından istediği gibi durması için yapılan operasyonlara göğüs estetiği denir.  Kadınların çoğu göğüslerinin küçük olmasından şikâyet eder. Bir kısım kadında göğüslerinin büyük olmasından yakınır. Bazı kadınlar da memelerin sarkmalarından şikâyet ederler. Tüm bu sorunlar kadınların kendine duydukları özgüveni azaltıp yaşam kalitesini düşürür. Bu sorunlar kişinin dış görünüşüne eksi değer katar. Hastalar fonksiyonel bozukluğun yanı sıra psikolojik olarak da olumsuz etkilenir. Tüm bu olumsuzlukların gidermek ve kişinin estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için göğüs estetiği operasyonları yapılır. Göğüsler kadınlar için sosyal anlam yüklenmiş bir organdır. Bu yüzden her kadın göğüslerine değer verir.

 

Göğüs estetiği günümüzde yaygın olarak yapılan bir estetik cerrahi operasyondur. Başta kadınların tercih ettiği göğüs estetiğini erkekler de yaptırmaktadır. Kadınların dış dünyaya güzel gözükmek, özgüvenlerini yükseltmek ve sağlıklı bir memeye sahip olmaları için meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme şekillendirme gibi birçok operasyon yapılır. Meme estetiği 1960 yılında yapılmaya başlandı. Zaman koşullarına göre içi tuzlu su dolu ya da yarı sıvı silikonlar kullanıldı. Meme büyütme ve düzeltmek için ameliyatlar yapıldı. Sağlık riskleri düşünülüp estetik ameliyatlar bir süre yapılmadı. 1990’ların sonuna doğru yapılan araştırmalar meme estetiğinin bir riski taşımadığı tespit edilip tekrar ameliyatlar yapılmaya başlandı.

 

Göğüs estetiği, kadınların göğüslerinin istendiği şekle sokulması operasyonudur. Toplumda küçük göğüslü kadınlar çoğu zaman psikolojik olarak bir baskı görür. Bazı kadınların doğuştan bir memesi büyümez. Emziren kadınlarında emzirme sonrası göğüsleri sarkar. Tüm bu sorunları gidermek için; meme büyütme ve dikleştirme ameliyatları yapılır.

• Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs boyutları normalden çok küçük veya çok büyük olan kişilere göğüs estetiği uygulanır. Sarkma sorununun gidermek için de göğüs estetiği uygulanır. Göğüs estetiği ameliyatında, meme arkasına silikon protez yerleştirir. Memelerin alt kısmından, koltuk altı bölgesinden veya meme ucu kısımlarından açılan kesiklerden içeri yerleştirilen kapsüller memenin daha dik ve dolgun görünmesini sağlar. İçerisinde tuzlu bir çözelti bulunan kapsüller yerleştirilir. Bireyin göğüs boyutları, görüntüleme yöntemi ile incelenir.

Göğüs estetiği 2 saat süren bir operasyondur. Hasta aynı gün içinde taburcu olur. Göğüs estetiği uygulamalarında izlerin kalmaması için estetik ipler kullanılarak dikişler gizlenir.

Sivri ve sert bir materyal ile darbe almadıkça, silikon kapsüller patlamaz. Göğüs estetiğini yalnız operatör doktorlar yapabilir. Bu uygulamanın fiyatı göğüs boyutuna ve protez yapısına göre değişir. Cerrahi müdahale ile aşırı büyük olan göğüsler için göğüs küçültme işlemi yapılır.

• Kimler Göğüs Estetiği Yaptırabilir?

  Göğüs estetiği yaptırmak isteyenler için bir sınırlama durumu yoktur. Memelerinin görüntüsünden rahatsız olanlar, memelerin şeklini beğenmeyenler, meme sarkıklığından rahatsız olanlar, memelerinin biraz daha büyük olmasını isteyenler göğüs estetiği yaptırabilir. Meme büyütme ameliyatı kişinin memeleri vücuduna oranla küçük olanlara yaptırılır. Kadınların iki memesi arasındaki doku, pozisyon, sarkıklık gibi asimetrik oranlar farklılık gösterir. Bazı kişilerde bu farklılıklar belirgin bir şekilde görülür. Bu durumda meme büyütme ameliyatı asimetrik bir şekilde yapılarak sorun ortadan kaldırılır. Meme küçültme ameliyatı büyük memeler sahip olan kişilere uygulanır. Bu ameliyatlar için belirli bir yaş sınırı yoktur. Kişinin vücut gelişimini tamamlaması beklenir. Bu ameliyat 18 yaş üzeri kişilere yapılır.  Hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınlar 6 ay beklemelidir.

• Göğüs Estetiği Riskleri

  Basit ameliyatlarda bile ufak da olsa bir risk bulunur. Göğüs estetiği ameliyatları da bazı riskler taşır. Göğüs büyütme ameliyatında, meme büyütmek için dren denilen kapsüller koyulur. Ameliyattan sonra sızıntılar olur. Göğüsün içinde kalan kan artıkları dışarıya akmadığı takdirde, göğüsün içen konulan kapsül (dren) gelişmez. Bu riski önlemek için ameliyat yerini iyi seçmek gerekir. Enfeksiyon riski çok azdır. Meme bölgesinde büyük damarlar bulunmadığı için kanama riski çok düşüktür. Meme küçültme ameliyatlarında da kanama, enfeksiyon ve deri hassasiyeti gibi komplikasyonlar görülür. Meme ve meme başının şeklinde ve simetrisinde farklar oluşur.

• Göğüs Estetiği Türleri

  Göğüs estetiği ameliyatı 5 başlık altında yapılır. Bunlar; meme büyütme, meme küçültme, Jinekomasti, meme dikleştirme ve asimetri onarımıdır. En fazla tercih edilen operasyonlar; meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatıdır.

  • Meme Büyütme Operasyonu:

  Kadınların göğüslerinin olması gerekenden daha küçük olması durumunda meme büyütme operasyonu yapılır. Ameliyattan sonra kişide gözle görünür değişiklikler olur. Meme büyütme operasyonunu küçük göğüslü olan kadınlara, özgüven eksikliği ve psikolojik sorun yaşayan kişilere, kanser tedavisi sonrasında memede şekil bozukluğu yaşayanlara uygulanır. Doğum yapan ve emziren kadınlar bu operasyon için en az 6 ay beklemesi gerekir. Meme büyütmek isteyenler için kendi dokusundan faydalanılarak, hastanın memesine kendi yağ dokusu enjekte edilir. Bu şekilde de hastanın memeleri istediği boyuta ulaşır. Meme büyütme ameliyatı düşünen kişiler profesyonel bir estetik cerrah ile görüşmelidir. Görüşmede kişinin hangi şikâyetleri var ise açıkça söylemelidir. Kafsına takılan tüm soruları sormalıdır. Görüşme sonrası doktor genel olarak bir muayene yapıp; memelerin büyüklüğünü, sarkma durumunu, asimetrilerini ve deformite olup olmadığını kontrol eder. Kontrollerden sonra kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır. Uygulanacak tedavi hakkında hastaya detaylı bilgi verilir. Ameliyat kararından sonra kişiden birkaç tetkik yapması istenir. Tetkik sonuçlarına göre doktor değerlendirme yapıp kişinin ameliyata uygun olup olmadığına karar verir. Herhangi bir sorun olmaması durumunda hastaya ameliyat günü belirlenir. Meme büyütme ameliyatlarında silikon implantlar kullanılır. Meme büyütme operasyonu plastik cerrah doktorları tarafından genel anestezi yöntemi kullanılarak yapılır. Silikonlar meme altına ya da kol altına yerleştirilir. Kesi yeri için en az görülebilecek bölgeler seçilir. Kesi yerinin büyüklüğü kullanılacak protezin büyüklüğüne göre belirlenir. Kesiler dikişle ve yapıştırıcı maddeler ile kapatılır. Ameliyat sonrası memenin üzerinde bir sargı olur ve hastaya özel destekli sutyen takılır.

  Ameliyattan çıkan kişinin göğsünde hafif bir ağrı olur. O ağrı da verilen ilaçlarla minimum düzeye iner.

  • Meme Küçültme Operasyonu

  Gereğinden büyük olan ve kişinin sağlığını bozan göğüsler için göğüs küçültme ameliyatları yapılır. Göğüslerin vücutla orantılı olması ve sorun teşkil etmemesi için ilk önce gerekli tetkikler yapılır. Göğüs küçültme ameliyatı yaptıranlar; meme büyüklüğünden dolayı pişik rahatsızlığı yaşar. Birçok fiziksel aktiviteleri göğüsleri büyük olduğu için yapamazlar. Göğüs büyüklüğünden dolayı cinsel hayatları olumsuz etkilenir. Göğüs büyüklüğünden dolayı sırt ağrıları yaşarlar. Tüm bu olumsuz durumlardan kurtulmak için meme küçültme operasyonu yaptırılır. Göğüs küçültme ameliyatı yaptırmak için ilk önce iyi bir plastik cerrahı bulmalısınız. Doktor ile konuşurken tüm sıkıntılarınızı açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Görüşme sonucunda doktor hastayı muayene ederek göğüslerin büyüklüğünü, sarkıklığını, meme derisinin deforme olup olmadığını kontrol eder. Sürekli bir hastalığınız varsa, devamlı kullandığınız ilaç varsa bunu mutlaka doktorunuza açıklamalısınız. Muayene sonrası tüm bilgiler birleştirilerek kişinin isteği doğrultusunda tedavi için yol haritası belirlenir. Meme küçültme işleminde birçok farklı teknik kullanılır. Meme küçültme operasyon isimleri kalacak iz şekline göre isimlendirilir. En çok kullanılan meme küçültme operasyonu ters T şeklinde iz bırakan vertikal iz bırakan tekniktir. Bu yöntemle memede bulunan fazla yağ dokusu çıkartılır. Bu operasyon sonunda meme ucundan başlayıp meme alt kıvrımına doğru devam eden ters T şeklinde iz kalır. Meme küçültme tekniği seçiminde kişisel tercihler belirleyici rol oynar. Ameliyat tekniğine doktorun karar vermesi daha sağlıklıdır. Ameliyat için hasta önce genel anestezi ile uyuşturulur. Doktor tarafından belirlenen kesi yöntemi ile ameliyat süreci başlar. Meme altındaki fazlalık oluşturan yağ dokusu çıkartılarak işleme başlanır. Doku çıkarma işleminden sonra göğüs dikleştirilip sıklaştırılır. Bu işlemlerden sonra göğüs artık daha küçük görünür. Ameliyattan sonra hasta 1 gün hastanede kalıp diğer gün herhangi bir aksilik yoksa taburcu edilir. Ameliyatta eriyen dikişler kullanılır. Bu yüzden dikişlerin sonradan aldırılmasına gerek yoktur. Operasyondan sonra kişi 2 hafta içinde iyileşir. Doktorun söylediklerine uyulduğu taktirde iyileşme süreci hızlanır.

  • Jinekomasti

  Erkeklerde görülen anormal meme büyümesine Jinekomasti denir.  Hormon bozukluğu, testosteronun az olması, uzun süren alkol kullanımı, anti depresan ilaçların yan etkisi, aşırı kilo alımı gibi nedenler Jinekomasti oluşumunun temel sebepleridir. Şikâyeti olan kişi önce doktor kontrolünden geçer. Jinekomasti genellikle aşırı kilolu kişilerde görülür. Günümüzde çok yaygın olan düzensiz ve sağlıksız diyet yapan zayıf kişilerde de görülmeye başlandı. Jinekomasti sosyal ve psikolojik sorunlara neden olur. Jinekomasti 18-25 yaş aralığındaki kişiler için ergenlik dönemine denk geldiği için müdahale gerekmez. Ergenlik döneminden sonra vücut kendiliğinden düzene girer. Jinekomasti operasyonlarında farklı teknikler kullanılır. Teknik seçerken kişinin meme dokusu dikkate alınır. Memede yağ dokusu fazlaysa her iki memeye de Jinekomasti ameliyatı yapılır. Bu yöntemde meme ucu koyuluğunun alt kısmına yarım ay şeklinde bir kesi yapılır. Büyümeye neden olan meme dokusu çıkarılır. Bu teknikte meme altında belli belirsiz bir iz kalır.

  • Meme Dikleştirme Operasyonu

  Göğüs dikleştirme ameliyatı, memede sarkan bölümün alınarak, göğsün bulunduğu dokunun sıklaştırılması için yapılan operasyondur. Göğüsler yeniden şekillenerek estetik açıdan güzel bir görünüm kazanır. Meme dikleştirme ameliyatı; doğum sonrası emzirme sürecinde oluşan sarkmalarda, genetik durumlarda, kilo alıp verme sonucunda oluşan sarkmaları çözmek için geliştirilmiş bir yöntemdir.  Meme dikleştirme operasyonu memelerdeki sarkma derecesine göre yapılır. Memenin büyüklüğü, memenin biçimi, meme ucu büyüklüğü, duruş pozisyonları, memedeki sarkma derecesi, cilt kalitesi ve deri fazlalığı meme dikleştirme operasyonunu etkileyen faktörlerdir. Meme dikleştirme ameliyatıyla memede oluşan asimetriler ve farklılıklar düzeltilir. Operasyonda amaç memenin dikleşmesi ve eski formunu kazanmasını sağlamaktır. Meme başı çevresi, koyu renkli ve geniş ise bu durum ameliyatla daraltılır. Tüm sarkık göğüs ameliyatlarında kahverengi kısım düzeltilir.

  • Göğüslerde Asimetri Onarımı

  Kadın ve erkeklerin meme boyutlarının birbirinden farklı olması durumuna asimetri sorunu denir. Asimetri sorunu genelde kadınlarda daha sık görülür. Kadınların % 75inde bu durum görülür. Yani her 4 kadından 3ünde bu durum görülür. Birçok kadın fark edilmeyecek düzeyde olan asimetri sorununu önemsemez. Bu sorun bazı durumlarda ameliyat gerektirebilir. Asimetri bazen sadece bir memenin boyutunun diğer memeye oranla büyük olmasından kaynaklanır. Bazı durumlarda da meme başının bulunduğu yerden ya da şeklinden kaynaklanabilir. Göğüs estetik operasyonları içinde en zor olan ameliyat asimetri onarım ameliyatıdır. Ameliyatın zorluğu hasta için değil doktor içindir. Doktorun uzmanlığı işte bu ameliyatta devreye girer. Bu ameliyatta doktor birden çok yöntem uygular. Asimetri onarım sırasında meme küçültme ve meme büyütme operasyonları da yapılır.

• Göğüs Estetiğinde Kullanılan Protezler

  Göğüs büyütme ameliyatı çeşitli protezlerle yapılır.  Göğüs büyütme operasyonunda kullanılan protezler silikonla kaplıdır. Bu protezler kapsül şeklinde üretilmiştir. Protez isimler içindeki maddelere göre isimlendirilir. Operasyonda içinde silikon jel bulunan ve dış yüzeyi silikon olan protezler kullanılır. İçinde salin bulunan dış yüzeyi silikon olan protezler de bu operasyonda kullanılır. Her iki protez türünün dış yüzeyi serttir. Sert olmasının sebebi estetik açıdan güzel görüntü elde etmek ve operasyondan sonra oluşacak darbelere karşı kapsüllerin patlamasını önlemektir. Çok sert ve sivri bir nesne batırmadığınız sürece silikonlar her türlü baskıya dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Protez yerleştirilmesi memelere daha büyük görüntü kazandırır. Protez yerleştirmeden önce kişinin göğüs ölçüleri çeşitli görüntüleme teknikleri ile ayrıntılı bir şekilde hesaplanır. Elde edilen bilgiler ışığında tedavi yol haritası çıkartılır. Operatör doktorlar göğüs büyütme operasyonu için bir plan hazırlar. Kesilerin nereden yapılacağı hasta ile görüşülüp netlik kazandırılır.  Koltukaltı bölgelerinden, meme ucu veya meme altı bölgelerinden kesikler

  açılır. Kesiklerin açıldığı yerlerden içeri silikon protezler yerleştirilir. Kas dokuların altına ya da meme dokusunun altına yerleştirilir. Bu işlem de bittiğinde estetik dikiş ipleri ile kesikler kapatılır.

• Estetik Kliniği Seçimi Nasıl Yapılır?

  Klinik seçimi hastanın tercihine kalmıştır. İyi bir araştırma yaptıktan sonra tercih ettiğiniz kliniğe gidilip bir ön konuşma yapmalısınız. Operasyon fiyatları ve operasyonun nasıl yapılacağına ilişkin detayları görüşebilirsiniz. Bu görüşmede aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Estetik kliniği referansı yüksek olan kliniklerden seçmelisiniz. Bu konuda sosyal medyayı takip edip başarı yüzdesi yüksek daha önce yüzlerce başarılı operasyon gerçekleştirmiş güvenilir klinikleri tercih etmeye özen gösterin. Kliniğin temizliği ve hijyen durumu çok önemlidir. Ön görüşmeye gittiğiniz zaman kliniğin temizlik durumunu gözden geçirin. Doktorların tecrübesi çok önemlidir. Bu işi daha önce yapmış yeterliliğe sahip uzman doktorlara kendinizi teslim edin.

• Göğüs Estetiği Fiyatları

  • Göğüs estetiği operasyon fiyatları, uygulanacak yönteme ve diğer çeşitli etkenlere göre değişir. Meme büyütme, meme küçültme, asimetri uygulamalarına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Genel anlamda ameliyatlar 3.000 liradan başlar 20.000 liraya kadar çıkar. Operasyon fiyatı dışında 100 lira ilaç parası ve muayene ücretleri sonradan ek olarak talep edilir. Taban fiyatı ile tavan fiyat arasındaki makasın bu kadar büyük olmasının sebebi bireylerin operasyondan beklentilerinin yüksek olmasıdır. Meme küçültme operasyonu yapılırken yağ aldırma gibi farklı bir işlem daha yapılıp işin maliyetini arttırır. Asimetri ve meme büyütme operasyonları daha ciddi operasyonlardır. Zorlu olan bu ameliyatların maliyeti diğer operasyonlara göre daha fazladır. Net bir ücret belirlemek bu konuda imkânsızdır. Doktor muayene ettikten sonra yapılacak işlemleri ve bu işlemlerin maliyetini size detaylı olarak sunabilir. Muayene olmadan yapılacak işlemleri bilmeden direk fiyat vermek sizi yanıltmaktan başka bir şey olmaz.

Göğüs (Meme) Estetiği Öncesi

  • Göğüs estetiği ameliyatından önce, muayene aşamasında tüm kaygı ve beklentileri paylaşın.  Sonucun kişiyi tatmin etmesi bu süreçte çok önemlidir. Ailenizde kanser hastası olup olmadığını doktorunuza mutlaka söyleyin. Yeni doğum yapan ve emziren annelerin bu operasyon için en az 9 ay beklemesi gerekir. Aspirin, antibiyotik gibi ilaçları operasyondan 1 hafta önce kesin. Ameliyat olacağınız gün uykunuzu yeterli düzeyde almaya özen gösterin. Ameliyat damar yolu açma işleminden sonra başlar. Ameliyattan önce E vitamini içeren ilaçlar kana riskini arttırır. Bu yüzden bu ilaçları 15 gün öncesinden kesmelisiniz.
   • Kullanılan İlaçların Hekim ile Paylaşılması

   Ameliyat öncesi uzun süredir kullanmış olduğunuz ilaçlardan doktorunuza bahsedin. Daha önce geçirmiş olduğunuz rahatsızlıkları anlatın. Hastalık öykünüzü doktorunuza çekinmeden anlatın. Sakladığınız bilgi size sağlık sorunu olarak geri dönebilir. Mamografi veya ultrason gibi tetkikleri son güne bırakmayın. Tahlillerinizi aç karnına vermeniz gerekiyorsa son gün bir şey yemeden tahlil vermeye gidin. Anestezi kontrolünden sonra herhangi bir grip ve benzeri anomali durumlar yaşadığınızda bu durumu doktorunuzla paylaşın.

   • Ameliyat Öncesi Beslenme

   Ameliyattan 6 saat önce yeme ve içmeyi kesin. Ameliyattan 2 saat önce hastanede yerinizi alın.

   • Ameliyat Öncesi Sigara, Alkol Tüketimi

   Sigara ve alkol kan hücrelerindeki oksijen miktarını azaltır. Bu yüzden iyileşme sürecini olumsuz ekiler. Bu yüzden ameliyat öncesinde belli bir süre önce sigara ve alkol tüketimine son verin.

    

   • Ameliyat Planının Hazırlanması

   Ameliyat öncesi planlama en az ameliyat kadar önemlidir. Planın hazırlanması için ilk önce size uygun protez şekli belirlenir. Protezin nereye yerleştirileceği tespit edilir. Vücudunuza uygun ölçüler belirlenip ameliyat aşamasına geçilir. Ameliyat günü kişiye genel anestezi yapılarak kişi uyutulur. En uzun süren operasyon meme küçültme operasyonu olup 3 saat sürmektedir. Diğer ameliyatlar 1-2 saat içinde tamamlanır. Operasyon sonrası yoğun ağrı yaşanmaz. Doktor tarafından verilen ağrı kesiciler düzeli olarak içilmesi gerekir. Ameliyattan çıktıktan sonra su içmek ve yemek yemek yasaktır. İlk beslenme operasyondan 6 saat sonra sıvı gıda tüketimi ile başlar. Ameliyat sonrası hasta taburcu edilir. 1 gün hastanede kalmak doğru olandır. Taburcu olduktan sonra hasta 2-3 gün dinlenmesi gerekir. Bu sürede ağır işlerden ve egzersizlerden uzak durmalıdır. Ameliyat başarı oranı kişinin psikolojik durumu ile doğru orantılıdır. Kafanızda soru işareti varsa ve ameliyata ilişkin endişeleriniz varsa operasyon zor geçecektir. Psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmeniz için doktorunuza aklınıza takılan tüm soruları sorup rahatlamalısınız. Operasyon sonrası vücudunuzdaki oluşacak yeni görüntüyü izleyerek kendinizi psikolojik olarak rahatlatabilirsiniz. Operasyondan sonra doktorun verdiği ilaçların dışında ilaç kullanmayın. İlaçlarınızı da düzenli olarak tüketmeye özen gösterin.

Göğüs (Meme) Estetiği Sonrası

   • Ameliyat Günü

   Her ameliyatta olduğu gibi göğüs estetiği ameliyatında da dikkat edilmesi gereken konular vardır. Ameliyat günü psikolojik olarak sakin kalın. Ameliyat saatinden önceki 6 saat boyunca yeme ve içmeyi kesin. Bir şey yemiş ve içmişseniz bunu mutlaka doktorunuza söyleyin. Hastaneye operasyondan 1 saat önce gelmiş olun. Doktorlar son dakika başka bir tahlil isteyebilir. Ameliyata gelirken yanınıza özel eşya çantası getirin. Özel eşya çantasına; terlik, banyo için; şampuan, sıvı sabun ve havlu alınabilir. Ameliyat sonrası rahat giyinmek için önden fermuarlı, düğmeli elbise alın. Ameliyatta yanınızda mutlaka bir refakatçi bulunsun.

    

   • Riskler ve Komplikasyonlar

   Her ameliyatta olduğu gibi göğüs estetiği ameliyatında da riskler yer alır. Kanama, enfeksiyon, his kaybı, deforme olma, kalıcı şekil bozukluğu, kanser, sarkma ve psikolojik sorunlar oluşabilir. Göğüs bölgesinde büyük damarlar bulunmaz. Bu yüzden kanama riski çok düşüktür. Enfeksiyon riski doktorun verdiği antibiyorik ilaçlarla azaltılır. Operasyon sonrası his kaybının yaşanması normal bir durum olup bu durum kısa süre sonra kendiliğinden ortadan kalkar. Takılan protezler zamanla deforme olabilir. Bu deforme durumu memede şekil bozukluğuna neden olur. Bu sorunu aşmak için meme dokusuyla uyumlu protezler takılmalıdır. Deformasyon sonrası yaşanan şekil bozuklukları kalıcı değildir. Gerektiğinde kişi yeniden ameliyat edilir. Göğüs estetiği kansere yol açmaz.

• Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

   • Başarılı bir ameliyattan sonra hastanın operasyonun etkisini uzun süre koruması için dikkat etmesi gereken konular vardır. Ameliyattan 6 hafta sonra solaryuma gidebilirsiniz. Operasyondan 3 hafta sonra cinsel yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Fitness yapabilmek için hastanın 8 hafta beklemesi gerekir. Protezin yerleştirildiği bölgenin zorlanmaması gerekir.
    • Spor Aktiviteleri

   Ameliyat sonrası ağır egzersiz ve spor yapmaktan sakının. Ani hareketlerden, yüksek yerlere uzanmaktan sakının.

   • İyileşme Süreci

   Ameliyattan sonra mümkünse seyahat etmeyin. Taburcu olduktan sonra kendi ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde hareket edin. Uyurken sırt üstü yatın. Yüz üstü uyumak için 3-4 hafta bekleyin. Operasyondan sonra özel spor sutyen kullanın. Ameliyattan 3-4 gün sonra duş almaya başlamalıdır. Erken alınan duş ameliyatın güzelliğine gölge düşürür. Göğüs bölgesine fazla baskı yapmamaya özen gösterin. Operasyon sonra enfeksiyon riskine karşı hastaya profilaktik antibiyotik ilaç verilir. Bu ilaçları düzenli kullanmaya özen gösterin. Aspirin tarzı kanı sulandıran ilaçlardan uzak durun.

   • Meme Estetiği Kalıcılık Durumu

   Meme estetiği ömür boyu kullanılır. Takılan protezler 15-20 yıl sonra deforme olabilir. Deformasyon sorası kişi tekrar ameliyat olabilir.

   • Beslenme

   Ameliyat sonrası belli bir beslenme listesi bulunmaz. Hastanın yeterli ve dengeli beslenmesi gerekir.

   • Kontroller

   Doktorun tavsiyelerine uyulduğu taktirde  4-6 ay içinde meme şeklini alır. Bu süre zarfında sorun yaşamayan kişiler 6. Ayın sonunda rutin kontrol yaptırması gerekir.

Sık Sorulan Sorular

   • Ameliyatsız Göğüs Büyütmek Mümkün mü?

   Ameliyatsız göğüs büyütülür.  Yağ enjeksiyonu tekniğiyle kişinin vücudundan alınan yağ meme kısmına enjekte edilir. Memelerinde hafif bir büyüme isteyen kişilere uygulanır. Kalıcı olması estetik operasyonlar gibi uzun değildir.

   • Hangi Türdeki Protezi Tercih Etmeliyim?

   Protez seçiminde kişinin meme yapısı dikkate alınır.  Buna bağlı olarak kullanılan iki tip protez kullanılır. Saline-filled (içinde tuzlu su olan) protezler ve silikon jel protezler. Maddi imkânı ve doktorla yapılan kontroller sonucu protez seçimi yapılır. Silikon jel protezler en çok tercih edilen protez türüdür.

   • Silikon Taktırdığım Belli Olur mu?

   Takılan silikonlar dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Kişi söylemedikçe kişinin silikon protez taktığını kimse anlamaz. Beden ölçülerine uygun takılan protezleri dışarıdan bakarak anlamak güçtür.

   • Ameliyat İzi Kalır mı?

   İzin gözükmemesi için kesiler görülmeyecek yerden atılır. Ameliyattan sonra ameliyat bölgesinde iz görülür. 1 sene sonra bu iz belli belirsiz görülür.

   • Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

   Meme ameliyatı genel anestezi altında 1-2 saat sürer.

   • Göğüs Estetiği Ameliyatı Zor mudur?

   Göğüs estetiği ameliyatı profesyonel ve tecrübeli bir cerrah yapıyorsa ameliyat zorlu geçmez. Ameliyatın zorluk derecesi hekimin tecrübesine göre değişir.

   • Erkeklerde Göğüs Estetiği Zor mudur?

   Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde görülen Jinekomasti ameliyatı zor bir ameliyat değildir.

   • Ağrılı Bir Uygulama mı? Ağrılar Ne Kadar Sürer?

   Göğüs estetiği ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir. Hasta anestezi ile uyutulur. Operasyondan sonra hafif bir ağrı çekilir. Bu ağrılardan ağrı kesici ilaçlarla kurtulabilirsiniz. Doktorun tavsiyelerine uyduğunuz taktirde 3 gün içinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

   • Doktor Kontrolleri Ne Kadar Sürer?

   Kişi ameliyat olduktan sonra başka bir problem yaşamadığı takdirde 6 ay sonra kontrole gelmelidir.

   • Gebelik Döneminde Göğüs Estetiği Yapılabilir mi?

   Göğüs estetiğinin doğum sonrası yapılır. Çünkü hamileyken memelerdeki değişim devam edeceğinden yapılan operasyonun bir anlamı kalmaz. Bebeğin sağlığı açısından doğrumdan sonra 6 ay beklemek en doğru olandır.

   • Göğüs Estetiği Yaptıranların Yorumları Önemli midir?

   Güzellik kişiden kişiye göre değişir. Bir kişinin yaptırdığını diğeri beğenmeyebilir. Bunun için yapılan yorumları çok fazla önemsemeyin.

   • Pişman Olan Var mıdır?

   Yapılan ameliyatlar sonrasında kişiler pişmanlık duymaz. Estetik bir vücut için yapılan bu operasyon sonrası pişmanlık yaşanmaz.

   • Beğenmediğim Durumda Tekrar Ameliyat Olabilir miyim?

   Kişi ameliyatı beğenmediği durumlarda ameliyat yenilenebilir.

   • Göğüs Estetiği Caiz midir?

   Ameliyat ihtiyaç gereği yapılıyorsa caiz, zevk ve güzellik için yapılıyorsa caiz olmadığı söylenir. Kişinin hayatına engel oluyorsa yapılan operasyonun caiz olduğu din görevlileri tarafından söylenmektedir.

   • Kremler ve Masajlar Ameliyat Kadar Etkili midir?

   Krem ve masajlar estetik operasyonu kadar etkili değildir. Krem ve masajlar sonuç vermediği için kişi psikolojik olarak çöküş yaşayabilir. Kremlerin içinde bulunan kimyasallar sağlığı olumsuz etkiler.

   • Meme (Göğüs) Estetiği Sonrası Ne Zaman Bebek Emzirilebilir?

   Meme estetiğinin yapıldığı yöntem emzirme süresini belirler.  Dolgu işlemleri söz konusu ise bir ay; protez uygulaması yapıldıysa üç hafta bebek emzirilmez. Küçültme ameliyatlarından sonra üç hafta bebek emzirilmemelidir.

   • Meme (Göğüs) Estetiği Fiyatları Neye Göre Değişir?

   Meme estetiği operasyonlarında, kullanılan yöntem, operasyonun gerçekleştirildiği hastane ya da klinik, operasyonu yapan plastik cerrah ve kullanılan malzemelerin tedarik durumuna göre fiyatlar belirlenir. Kesin bir fiyat almak için mutlaka fiziki muayene gerekir.

   • Göğüs (Meme) Estetiği Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılabilir?

   Göğüs büyümesi ergenliğe kadar devam eder. Hormon hareketlerinden etkilenir. Bu yüzden operasyon 20li yaşlarda yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

   • Göğüs (Meme) Estetiği Ameliyatından Ne Kadar Sonra Protezler Değişir?

   Memeyi estetik hale getirmek için üretilen silikonlar ömürlük olarak üretilir. Malzeme kalitesine bağlı olarak en az on beş yıl kullanabilirsiniz. Çevresel faktörlerin etkisi ile 5 ve 10 yılda etkilerini kaybedebilir. Protez değişimi sorun yaşandığı anda yapılır. Bunun için net bir süre vermek doğru değildir.

    

    

   • Göğüs (Meme) Estetiği İçin Mamografi Çekilir Mi?

   Meme estetiği operasyonlarında mamografi çekilmez.  Basit görüntüleme teknikleriyle memenin karakteristiği ve içyapısı anlaşılır. Kanser şüphesi olan hastalarda ise estetik operasyondan önce teşhis amacıyla mamografi çektirilir.

   • Göğüs (Meme) Estetiği Ameliyatından Ne Kadar Süre Geçtikten Sonra Sızıntı Yapar?

   Meme estetiği operasyonlarında kullanılan ilkel protezler sızıntı yapabilir. Bu sızıntı operasyon akabininde değil operasyondan 10 sene sonra gerçekleşir.

   • Göğüs (Meme) Estetiği Ameliyatında Hastanın İstediği Gibi Mi Oluyor Memesi?

   Meme estetiği operasyonlarına başlamada ve yönteme karar vermede hastanın istekleri önemsenir. İmkanlar dahilinde hastanın ihtiyaçlarına cevap verilir. simülasyon çalışmaları ile memenin operasyondan sonra alacağı hal gösterilir.

   • Meme (Göğüs) Estetiği Sonrası Korse Takılır Mı?

   Meme estetiği amacıyla yağ ya da dolgu enjeksiyonları uygulamalarından sonra korse giyilmez.  Memenin yapısı korse kullanımına izin vermez.  Şekillenmenin doğru olması için sporcu sutyeni kullanın.

    

    

 • 1-) Contact Us

  He can call us, write us or come to our clinic.

 • 2-) Get Some Information

  Get detailed information about your operation.

 • 3-) Set the Date

  Finalize your decision and select your operation date.

 • 4-) Let the Operation Begin

  Your operation will be completed in a short time.

Operasyona Uygun muyum?

Ağrılı Bir Operasyon mu?

Neden Gerekli?

İşleminin Etkisi Ne Zamana Kadar Sürer?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Operasyonu Kimler Yaptırabilir?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Sarkmaları Önler mi?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

 

Programınız

Her Zaman Randevuya İhtiyacın Yok

Eğer yüz yüze görüşmelerin en sağlıklı olanı olduğunu düşünüyor isen, basitçe kliniğimize gelebilirsin!

Uzman Doktorlarımız İle Görüşme

Yüzlerce mükemmel referansın sahibi doktorumuz Aydın Tekgöz ile görüşerek, programına karar verebilirsin.

Hızlı ve Efektif Çözümler

Görüşmenin ardından, operasyonun başlayacak ve istediğin görünümle beraber normal yaşantına devam edebileceksin.

Bizi Hemen Ara! (542) 355 92 16

Ya da soruların için bir form doldur!

We will contact you within one business day.

Diğer Servisler

1
Hello!
How can we help you?
Powered by