Cilt Gençleştirme Ameliyatı

Cilt Gençleştirme Ameliyatı

Hafif bir beden, iddialı bir duruş.

5 Dakikada Fiyat Alın

Bugün tarafınıza ulaşmamızı kabul etmiş sayılırsınız.

Cilt Gençleştirme Ameliyatı

Yaşlandığımızı ele veren cildimizi yenilemeye ihtiyaç duyarız. Cildi yenilemek için cilt gençleştirme ameliyatına başvururuz. Cilt gençleştirme ameliyatı cildin pürüzsüz haline geri dönmesine yardımcı olur.  Cilt yaşlanması; stres, hormon bozukluğu, sağlıksız çevre koşulları, sigara ve alkol gibi sebeplerle ortaya çıkar. Cilt gençleştirme ameliyatı öncesi bir takım tetkikler yapılır. Cilt yapısı doğru analiz edilerek uygun tedavi yöntemi geliştirilir. Cilt gençleştirmede standart bir tedavi biçimi yoktur. Hastanın durumuna özel tedavi yöntemi geliştirilir. Son yıllarda geliştirilen ve olumlu sonuçlar alınan lazerle cilt gençleştirme tedavisi büyük ilgi görmektedir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt gençleştirme operasyonları yapılır. Cilt gençleştirme için kullanılan kremler sağlığa zararlı kimyasallar içerir. Cilt gençleştirme sadece cilde değil el, omuz gibi vücudun diğer bölgelerine de uygulanır

• Cilt Gençleştirme Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Cilt gençleştirme ameliyatı yaptırmak isteyen hastalar ilk etapta iyi bir doktor seçmelidir.  Ameliyatı yapacak doktorunuzun daha önce ameliyat ettiği hastaların önceki ve sonraki fotoğraflarını görmelisiniz. Hastanın bu işlemler için 20 gününü ayırması gerekir. Çünkü hastanın cildinde ilk hafta bazı şişlikler ve morarmalar meydana gelir. Ameliyattan önce hastanın anestezi ilaçlarına ve antibiyotiklere karşı alerjilerinin olup olmadığı tespit edilmelidir. Ameliyat öncesi yapılan tetkikler, hastanın operasyona hazır olması için yapılır. Operasyondan önce hastanın geçirdiği hastalıktan dolayı kullandığı ilaçlara yönelik ek tahliller yapılır.

 

Doktor tarafından ameliyat öncesi tomografi, ultrason benzeri tetkikler istenir. Müdahale için hasta odaya alınıp, tahliller için hastadan kan alınır ve hastanın damar yolu açılır. Kan tahlili bir enjektörün yardımıyla hastanın kolundaki damarlarından alınan kan ile yapılır. Kan tahlili bazı durumlarda parmak ucundan alınır. Kan tahlili yapılacak hasta bir önceki gün beslenmesine dikkat etmelidir. Kan tahlilleri genelde açken yapılır. Bunun nedeni sindirilen besinlerin bağırsaklardan emilerek kan dolaşımına katılmasıdır. Buna bağlı olarak kan değerleri değişiklik gösterir. Anestezi muayenesi yapılırken, uzman doktor hastaya geçmişte yaşadığı sağlık sorunlarını sorar. Hastaya geçmiş zamanlarda anestezi uygulanıp uygulanmadığı tespit edilir. Anestezi uzmanı hastayı muayene ederken üç noktaya odaklanır. Bunlardan ilki hava yolları, ikincisi solunum sistemi üçüncüsü de dolaşım sistemidir. Bu muayenenin temel amacı anestezi uygulanırken solunum durumunu tespit etmektir.

 

Uygulanan cerrahi müdahalenin yapılma şeklinde bağlı olarak operasyon süresi uzayabilir. Doktorunuz tarafından belirlenen sağlık kontrollerine hasta düzenli bir şekilde katılması gerekir. İyileşme süreci cerrahi müdahalenin boyutuna göre değişir. Cilt gençleştirme ameliyatından önce hastanın kullandığı ilaçlar ve takviyeler hakkında doktora rapor verilmesi gerekir.  Hastanın kullandığı ilaçların cerrahi müdahale esnasında tehlikeli sonuçlara neden olmaması için tespitler önceden yapılır. Hastanın sürekli kullandığı ilaçlar varsa operasyon öncesinde bu ilaçların birkaç gün öncesinden bırakılması gerekir. Doktor tedaviye başlamadan önce hastanın hastalık geçmişi hakkında bilgi alır. Bu yüzden hasta doktoruna karşı her zaman açık ve doğru bilgi vermelidir.

• Cilt Gençleştirme Neden Yapılır?

  Yaş ilerledikçe ciltte bazı sarkmalar ve kırışıklar meydana gelir. Genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için cilt gençleştirme operasyonu yapılır. Cilt gençleştirme operasyonu ile ciltte oluşan kırışık ve çizgiler azaltılır. Sivilce gibi cilt sorunları cilt gençleştirme ile tedavi edilir. Yüzdeki ince çizgiler cilt gençleştirme operasyonu ile azaltılır.

• Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

  Cilt gençleştirmek için yeni nesil teknoloji kullanılır. Son yıllarda farklı enerji kaynakları kullanarak, cildin yapısına etki eden lazer sistemi kullanılır. BBL, Emerge, Icon, İnmode, ClearLift, Thermage, Ulthera, Scarlet S, VShape ve Baby Face Beauty gibi gelişmiş teknolojilerle ciltteki kırışık ve çizgiler yok edilmektedir.

  • Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

  Cildinde cerrahi operasyon istemeyen kişiler ameliyatsız yüz germe işlemi yaptırmaktadır. Bu işlemlerle yaşlanmanın ciltteki etkileri azalır. Cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşur. Bu uygulama yüzdeki kırışıklıkları oluşturan çizgilerin içini doldurarak yüze hacim kazandırır. Yüz germede kullanılan dolgu maddeleri kaş kaldırma işleminde de kullanılır. Kullanılan dolgunun etkisi 6-24 ay değişkenlik gösterir.

  • Göz Çevresi Lazer Uygulamaları

  Göz çevresi yüzün en hassas bölgesidir. Göz çevresinde oluşan morluklar veya kırışıkları gidermek için birçok yöntem uygulanır. Emerge lazer tedavisi ile bu sorunları pratik bir şekilde çözüme kavuşturulur. Bu uygulama özellikle göz çevresi için geliştirilmiştir. Bu uygulama sadece ülke içinde değil yurt dışında da çok sık tercih edilmektedir. Bu teknolojiyi diğer teknolojilerden ayıran en büyük özellik operasyonun ağrısız ve acısız olmasıdır. Yüz yapısındaki pigment sorunu göz çevresinde morluklara neden olur. Bu morluklardan kurtulmak için kişiler krem kullanmaktadır. Kremlerden istenilen sonucu elde edemeyen kişiler sorunun çözümünü fonksiyonel lazer tedavisinde bulmaktadır. Lazer tedavisi 2 dakika sürer. Uygulandıktan sonra iyileşme süreci çok zaman almaz.  Ameliyat kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

  • Saten Yüz Germe

  Saten yüz germe operasyonunda lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. kolajeni cildin tüm bölgelerinde planlı ve kontrollü bir şekilde uyarması sağlanır. Bu uygulama haftada bir kez yapılır.  Uygulama toplam olarak 4 seanstan oluşur.  Bu uygulama etkisini bir seanstan sonra belli eder.  İşlem sonrasında şiddetli ağrı ve acı görülmez.  İşlemden sonra ciltte hafif bir sıcaklık etkisi görülür. Saten yüz germe işlemi 45 dakika sürer. Herhangi bir yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Vücudun herhangi bir noktasından kesi açılmaz. Operasyon herhangi bir alerjiye neden olmaz.

  • Forever Young

  Forever Young, cerrahi operasyon yapılmadan ışık teknolojisi yardımıyla cildin gençleşmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu işlem ciltteki kırışıklıkları giderir. Güneşten dolayı oluşan yüzdeki lekeleri yok eder. Bu işlem uygulanmadan önce işlem yapılacak yere soğutma jeli uygulanır. Ardından ışık tedavisi uygulanır.  İşlemden sonra işlem yapılan yerde hafif karıncalanma ve ısınma yaşanır. Bu tedavi yaklaşık yarım saat sürer. Uygulama normal yaşantıyı olumsuz etkilemez. Normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

  • Fraksiyonel Lazer Uygulaması

  Fraksiyonel lazer uygulaması cildin yenilenmesini sağlar. Bu lazer uygulaması; sivilce izi, yara izi, yüz sarkması gibi sorunların çözümünde kullanılır. Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt bölgelerinde etkisini gösterir.  Kullanılan bu sistemin en büyük avantajlarından birisi cilt bölgelerinde çok az hasar bırakmasıdır.  Bu nedenle ciltteki iyileşme aşaması daha hızlı gerçekleşir. Bu uygulama seanslar halinde uygulanır. Hastanın şikâyetine göre 3-5 seans sürer. 3-5 seans 3-8 haftada tamamlanır. Fraksiyonel lazer uygulaması sonrası ciltte hafif bir yanıklık hissedilir.

  • Q- Switched Lazer Uygulamaları

  Q-Switched lazerler; atım süresinin saniyenin milyonda bir kısaltmış olan lazerlerdir.  Q-Switched lazer uygulamasında, lazer ışını hedef dokuda şok dalgasına neden olur.  Bu tedavi şekli özellikle kahverengi lekeler, güneş ve yaşlılık lekeleri, cilt gençleştirme gibi işlemlerde uygulanır. Tedavi şekline bağlı olarak tedavi 2-10 seans arası sürer.

  • PRP İle Cilt Gençleştirme

  Prp uygulaması, zenginleştirilmiş plazma uygulama tedavisidir. Bu uygulama hastadan alınan kanın özel bir tüpe aktarılarak, santrifüj işleminden geçtikten sonra bileşenlerine ayrılarak gerçekleştirilir. Elde edilen (PRP), kan alınan aynı hastaya enjekte edilerek geri verilir.  Bu uygulamada amaç, kişinin vücudundaki hasarlı dokuları onararak doğal görünüm elde etmektir. PRP gözaltı ve morlukların giderilmesinde etkili sonuç verir.  Uygulamadan kısa bir süre sonra kişi sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur.

  • Hidrafacial MD

  Cildi temizlerken aynı zamanda cildi gençleştiren ve ciltteki sorunları yok eden bir tedavi yöntemidir. Güvenilir bir uygulamadır. Kalıcı ve zaman açısından çok uygun bir yöntemdir. Cildi özel şekilde hazırlanan vakumlama tekniğiyle temizler. Tedaviden sonra hastanın cildinde herhangi bir morluk ve ödem oluşmaz. Hasta gündelik yaşamına devam eder. Hidrafacial uygulamasının aşamaları vardır. Bu aşamalardan ilki temizlik aşamasıdır.  Bu aşama en önemli aşamadır. Vakum sistemi ile cilt derinlemesine temizlenir. Cildin nemlendirilmesi için nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır. Cilde uygulanan bakımlardan sonra gözle görülür biçimde kırışıklar azalır.

  • Somon DNA Aşısı

  Somon DNA, ciltteki hücre yenilemesine yardımcı olur. Ciltteki ölmüş derileri canlandırmak ve cildi yenilemek için kullanılır. Çevresel etmenler zamanla cildin kalitesini bozar. Sağlıklı hücre üretimi azalır.  Somon DNA uygulaması kişilerde alerjik etkiye yol açmaz.

  • Peeling Uygulamaları

  Peeling uygulamasının temel amacı,  kişinin cildindeki ölü hücreleri temizlemektir.  Kişi kendi imkânlarını kullanarak bu işlemleri yaptırabilir. Bu yöntem, ciltteki siyah noktaların giderilmesini sağlar.  Peeling uygulaması üçe ayrılır. Birincisi yüzeysel kimyasal peeling uygulamasıdır. Bu uygulama kuru cildi düzeltir, sivilce oluşumunu engeller ve kırışıklıkları giderir. Orta dereceli peeling ise ciltteki daha derin kırışıklıkları giderip, yoğun lekeleri tedavi eder.  Bu uygulamadan sonra kişi bir süre günlük yaşantısından uzak durmalıdır.  Derin peeling, ciddi güneş yanığından doğan lekeler, akne-yara lekelerinin giderilmesini sağlar.

  • Göz Altı ve Göz Kapakları Anti-aging Uygulamaları

  Göz çevresi ince bir yapıya sahiptir. Mimiklerin en fazla hareket ettiği bölgedir. Anti-aging tedavi süreci göz çevresine uygulanır. İleri düzeydeki lazer uygulamaları, göz torbalarını hafifletir. Bu tedavi şekline hastaların büyük ilgi göstermesinin sebebi kişi günlük yaşantısından geri kalmaz.

  • Dolgu Enjeksiyonları

  Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilir. Yüz dolgusu ile kişinin cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Bu uygulama ciltteki kırışıklıkları ve derinin çöküklüğünü giderir. Dolgu enjeksiyonun süresi 20-30 dakika sürer. İşlemin kalıcılığı 8-18 ay arası değişir.

• Cilt Gençleştirme Ameliyatı Öncesi

  Cilt gençleştirme ameliyatı olacak kişiler doktoru iyi araştırmalıdır. Ameliyat edecek doktorun geçmiş başarı durumunu araştırın. Doktor araştırması için 20 günlük süre ayırın. İlk haftalarda hastanın cildinde şişlik ve morarma oluşabilir.  Hastanın ameliyattan önce ilaçlara alerjisinin olup olmadığı tespit edilmelidir.

  • Tetkikler

  Ameliyat öncesi yapılan tetkikler operasyonun sağlıklı gerçekleşmesi için yapılır. Geçmişte geçirilen hastalıklardan dolayı bu hastalıklarda kullanılan ilaçlara yönelik ek tahliller yapılır.  Ameliyat öncesi ultrason ve tomografi benzeri tetkikler istenir. Hasta kan tahlili vermeden önce beslenmesine dikkat etmelidir. Kan tahlillerini aç karnına vermelidir. Anestezi muayenesi sırasında hastaya sağlık sorunları ile ilgili sorular sorulur. Anestezi yapılırken hava yolu, solunum yolu ve dolaşım sistemine odaklanılır.

  • Kullanılan İlaçların Hekim İle Paylaşılması

  Operasyon öncesi kullanılan düzenli ilaçlar ve takviyeler hakkında doktora bilgi vermek gerekir. Hastanın kullandığı ilaçlar operasyona gölge düşürebilir. Sürekli kullanılan ilaç varsa operasyondan 1 hafta önce bu ilaçları bırakmak gerekir.

  • Tıbbi Geçmişin Değerlendirilmesi

  Tedaviye başlamadan önce hastanın hastalık geçmişi hakkında bilgi alınır. Tedavi sürecinin işleyişine yön vermek açısından hastanın hastalık geçmişini bilmek gerekir. Bu yüzden hasta doktoruna karşı açık sözlü olup hiçbir bilgiyi saklamaması gerekir.

  • Tedavi Planın Hazırlanması

  Hastanın yaptırmak istediği estetik operasyondan önce doktorla birlikte tedavi planı hazırlanır. Bu planın içinde beslenme ve alışkanlıklar düzene sokulur. Bu planda hastaya ameliyat esnasında uygulanacak müdahaleler, ameliyat sonrası yapması gerekenler hakkında bilgiler verilir. Bu planla hasta psikolojik olarak ameliyata hazırlanır.

  • Uygulama Öncesi Sigara ve Alkol Tüketimi

  Sigara ve alkol tüketimi vücudumuza büyük zarar verir. Sigara operasyon başarısına gölge düşürür. Operasyondan önce mutlaka sigara ve alkol tüketimine ara vermek gerekir. Tüketilen sigara akciğere zarar verir. Akciğerin çalışma fizyolojisi anestezinin etkisinden çıkılmayı zor hale getirir.

• Cilt Gençleştirme Ameliyatı Sonrası

  Cilt gençleştirme ameliyatı olacak kişiler doktoru iyi araştırmalıdır. Ameliyat edecek doktorun geçmiş başarı durumunu araştırın. Doktor araştırması için 20 günlük süre ayırın. İlk haftalarda hastanın cildinde şişlik ve morarma oluşabilir.  Hastanın ameliyattan önce ilaçlara alerjisinin olup olmadığı tespit edilmelidir.

  • Tetkikler

  Ameliyat öncesi yapılan tetkikler operasyonun sağlıklı gerçekleşmesi için yapılır. Geçmişte geçirilen hastalıklardan dolayı bu hastalıklarda kullanılan ilaçlara yönelik ek tahliller yapılır.  Ameliyat öncesi ultrason ve tomografi benzeri tetkikler istenir. Hasta kan tahlili vermeden önce beslenmesine dikkat etmelidir. Kan tahlillerini aç karnına vermelidir. Anestezi muayenesi sırasında hastaya sağlık sorunları ile ilgili sorular sorulur. Anestezi yapılırken hava yolu, solunum yolu ve dolaşım sistemine odaklanılır.

  • Kullanılan İlaçların Hekim İle Paylaşılması

  Operasyon öncesi kullanılan düzenli ilaçlar ve takviyeler hakkında doktora bilgi vermek gerekir. Hastanın kullandığı ilaçlar operasyona gölge düşürebilir. Sürekli kullanılan ilaç varsa operasyondan 1 hafta önce bu ilaçları bırakmak gerekir.

  • Tıbbi Geçmişin Değerlendirilmesi

  Tedaviye başlamadan önce hastanın hastalık geçmişi hakkında bilgi alınır. Tedavi sürecinin işleyişine yön vermek açısından hastanın hastalık geçmişini bilmek gerekir. Bu yüzden hasta doktoruna karşı açık sözlü olup hiçbir bilgiyi saklamaması gerekir.

  • Tedavi Planın Hazırlanması

  Hastanın yaptırmak istediği estetik operasyondan önce doktorla birlikte tedavi planı hazırlanır. Bu planın içinde beslenme ve alışkanlıklar düzene sokulur. Bu planda hastaya ameliyat esnasında uygulanacak müdahaleler, ameliyat sonrası yapması gerekenler hakkında bilgiler verilir. Bu planla hasta psikolojik olarak ameliyata hazırlanır.

  • Uygulama Öncesi Sigara ve Alkol Tüketimi

  Sigara ve alkol tüketimi vücudumuza büyük zarar verir. Sigara operasyon başarısına gölge düşürür. Operasyondan önce mutlaka sigara ve alkol tüketimine ara vermek gerekir. Tüketilen sigara akciğere zarar verir. Akciğerin çalışma fizyolojisi anestezinin etkisinden çıkılmayı zor hale getirir.

• Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  Cilt yenileme işleminden sonra dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Kişi uygulamadan hemen sonra yüzmeye ara vermelidir. Bunun temel nedeni enfeksiyon kapma riskinin yüksek olmasıdır. Kişi uzun seyahatler yapmaması gerekir. Cildin iyi dinlenmesi gerekir. Hasta yatarken yüz üstü yatmamaya özen göstermelidir. Hasta düzenli sağlık kontrollerinden geçmelidir. Uygulamadan sonra belli bir süre cilt bakımı yaptırmamalıdır. Cerrahi müdahaleden sonra güneşe çıkmak kalıcı yara izlerine neden olur. Güneşe çıkan hastalar mutlaka doktorun önerdiği güneş kremlerini kullanmalıdır. Hasta saunaya giderse cilde uygulanan müdahale zarar görür. Bu yüzden operasyondan sonra 2 hafta kişi saunaya gitmemesi gerekir. Cerrahi müdahaleden belli bir süre operasyon geçiren hasta herkesin kullandığı havuz ve denize girilmemelidir. Bunun nedeni cildin enfeksiyon kapma riskinin yüksek olmasıdır. Yanlış yatış bozukluğu yapılan müdahalenin zarar görmesine neden olur. Cilt gençleştirme ameliyatının iyileşme süreci sanıldığı gibi uzun bir süre değildir. Hastaların büyük bir bölümü ilk hafta düzelmektedir. Ameliyatın etkisi uygulanan tedaviye göre değişim gösterir. Operasyon sonrası hasta düzenli olarak sağlık kontrollerine gitmelidir. Tedavi süreci mutlaka takip edilmelidir. Cilt gençleştirmede takip süreci çok önemlidir. Operasyondan sonra hasta mutlaka spor ve egzersiz yapmalıdır. Kişi spor yaparken yorucu aktivitelerden uzak durması gerekir.  Cilt gençleştirme ameliyatından sonra günlük hayatta kullandığınız besin alışkanlıklarına devam edebilirsiniz.

   

  Uygulama Günü

  Operasyon günü hastayı hemşireler operasyona hazırlar. Operasyon basit bir işlem olduğu için ciddi bir hazırlığa gerek yoktur. Operasyon sırasında hastalar ciddi ağrılar yaşamaz. İğne batması gibi basit bir acı hissederler. Doktorlar operasyon sonrası hastaya ağrı kesici ilaçlar verir. Ağrı kesici ilaçlar doktora danışmadan alınmamalıdır. Operasyondan sonra hasta sürekli kullandığı ilacı doktoruna danışarak kullanmaya başlamalıdır. İşlemden sonra hastanın antibiyotik kullanması gerekebilir.

   

   

   • Riskler Yan Etkiler Komplikasyonlar
  • Cilt gençleştirme operasyonunun yan etkisi çok nadiren görülür. Ciltte bazen şişme ve morarma görülür. Ciltte oluşan şişkinlik buz yardımıyla geçer. Ciltte müdahale edilen bölge de iz kalmaz. Tedavide kullanılan aletler yeterince temiz değilse hasta enfeksiyon kapabilir. Bu yüzden cilt gençleştirme için başvurulan hastaneler iyi araştırılmalıdır. İşlem sonrasında da hasta hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekir. Cilt gençleştirme işleminden sonra hasta cildinde kanama olasılığı çok nadir görülür. Cilt gençleştirme işlemi mikro iğneler, ultrason, lazer ve radyo frekans enerjiler kullanılarak yapılır. Bu yüzden ciltte kızarıklık oluşması normaldir. Ciltte oluşan kızarıklık durumları gelip geçici bir durumdur. Cildinize işlem yaptırdığınız yeri iyi araştırmazsanız yanlış müdahale sonucu cildiniz deformasyona uğrar. Cildinizde geçirilen işlemden sonra hissizlik ve uyuşukluk etkisi görülebilir. Bu hissedilen hissizlik geçici bir yan etki olup herhangi bir sorun teşkil etmez. Cilt gençleştirme tedavilerinde, doz iyi ayarlanmadığı zaman cilt abartılı bir uygulamaya maruz kalır. Bu nedenle cilt doğal görünümünü kaybeder.

   

  • İyileşme ve Süreci

  Cilt gençleştirme operasyonu kısa sürede iyileşir. Ameliyatın etkisi uygulanan tedaviye göre değişir. Uygulamanın etkisi ilk günlerden itibaren görüşür.

  • Doktor Kontrolleri ve Takip

  Operasyonu düzenleyen doktor hastayı belli günlerde kontrol eder. Hastanın kontrollere mutlaka gitmesi gerekir. Sürecin takibi çok önemlidir. Ciltte oluşan reaksiyon ve enfeksiyonlar bu kontrollerle takip edilir.

  • Spor ve Egzersizler

  Operasyondan sonra hasta belli bir süre spor ve egzersiz yapmaya ara vermelidir. Spor yaparken zor ve yorucu aktivitelerden uzak durması gerekir.

  • Beslenme

  Operasyondan sonra hasta günlük yaşantısında kullandığı besinleri tüketmeye devam edebilir.

• Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Cilt Gençleştirme Yöntemlerinden Hangisi Daha Çok Tercih Edilmektedir?

  Tercih edecek cilt gençleştirme yöntemi, şikâyetine bağlı olarak belirlenir. Hastanın şikâyetine göre bir araştırma yapılır. Yapılan araştırma sonucunda en doğru tedavi yöntemini doktor hastayla birlikte belirler.

  • Cerrahi Yöntemler Tavsiye Ediliyor mu?

  Hastanın cildindeki problem ameliyatsız şekilde çözümlenmeyecekse ameliyat yöntemi tercih edilir. Hastanın görünmeyen bir bölgesinde ise müdahale izi sorun teşkil etmeyecekse uygulanır.

  • Cerrahi Uygulama Sonrası İz Kalır mı?

  Cerrahi müdahalelerde görünür iz kalmaz.

  • Cilt Gençleştirme Seansları Kaç Seans Yapılır?

  Cilt gençleştirme seansları yaklaşık 20- 30 dakika arası değişir.

  Cilt gençleştirme işlemleri 30 yaşından sonra tercih edilir. Öncesinde ise önleyici tedaviler uygulanır. 18 yaş öncesinde önerilmez.  Herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

  • Cilt Gençleştirme Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?

  Cilt gençleştirme ameliyatları uygulanan bölgeye, tercih edilen yöntemlere, doktorun ve kliniğin fiyat politikasına göre değişir. Fiyatlar şehirlere göre de farklılık gösterir. Bu yüzden başvurulan kurumdan direk bilgi almalısınız.

  • Cilt Gençleştirme Ameliyatının Etkileri Ne Zaman Görülür?

  Yapılan müdahalenin etkisi kişiden kişiye değişir. Bunun sebebi hastanın cildinin yapısı, yaşı, şikâyetinin büyüklüğün değişkenlik göstermesidir.

  • Uygulama Yaptırdığım Dışarıdan Anlaşılır mı?

  Yapılan cerrahi müdahaleler gün geçtikçe dışarıdan anlaşılması zordur.

  • Cilt Gençleştirme Uygulaması İçin Klinik ve Hekim Tercihi Nasıl Yapılır?

  Bu uygulamayı yaptıranlar öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekir. Doktorun daha önce yaptığı operasyonları iyi incelemesi gerekir. Kliniğin başarı oranını incelemek gerekir.

  • Cilt Gençleştirme Uygulamalarını Tekrar Yaptırmak Gerekir mi?

  Yapılan cerrahi müdahalelere göre bu durum değişebilir. Tedavinin türüne göre kalıcılık süresi değişir.

  • Cilt Gençleştirme Ameliyatı Yaptıranların Yorumlarını Dikkate Almak Gerekir mi?

  Operasyon geçiren kişilerin yorumlarına bakarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Operasyon kararını kendi başına vermeniz gerekir. Yorumlara göre karar vermek doğru değildir.

  • Cilt Gençleştirme Uygulamaları Dinen Uygun mu?

  Cilt gençleştirme uygulaması çok çeşitlidir. İyileşmek amaçlı yapılan tedaviler dinen caiz olarak kabul edilirken sadece estetik kaygılardan kurtulmak ve güzelleşmek için yapılan işlemlerin caiz olmadığı söylenmektedir. Bu konuda net bilgiyi diyanet işleri bakanlığından öğrenebilirsiniz.

  • Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Mümkün Mü?

  Cilt gençleştirme operasyonları cilde canlılık ve tazelik karar. Kırışıklıklar, çöküntüler ve diğer izler ortadan kalkar. Ameliyatsız cilt gençleştirmesi yapabilirsiniz. Ameliyatsız yapılan işlemlerin kalıcılığı kısa sürer. Bu yüzden kalıcı bir işlem istiyorsanız mutlaka cerrahi yöntemlere başvurmanız gerekir.

  .

 • 1-) Contact Us

  He can call us, write us or come to our clinic.

 • 2-) Get Some Information

  Get detailed information about your operation.

 • 3-) Set the Date

  Finalize your decision and select your operation date.

 • 4-) Let the Operation Begin

  Your operation will be completed in a short time.

Operasyona Uygun muyum?

Ağrılı Bir Operasyon mu?

Neden Gerekli?

İşleminin Etkisi Ne Zamana Kadar Sürer?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Operasyonu Kimler Yaptırabilir?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Sarkmaları Önler mi?

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

 

Programınız

Her Zaman Randevuya İhtiyacın Yok

Eğer yüz yüze görüşmelerin en sağlıklı olanı olduğunu düşünüyor isen, basitçe kliniğimize gelebilirsin!

Uzman Doktorlarımız İle Görüşme

Yüzlerce mükemmel referansın sahibi doktorumuz Aydın Tekgöz ile görüşerek, programına karar verebilirsin.

Hızlı ve Efektif Çözümler

Görüşmenin ardından, operasyonun başlayacak ve istediğin görünümle beraber normal yaşantına devam edebileceksin.

Bizi Hemen Ara! (542) 355 92 16

Ya da soruların için bir form doldur!

We will contact you within one business day.

Diğer Servisler

1
Hello!
How can we help you?
Powered by